f Odczytaj myśli znajomych! - recenzja gry TelePatia ~ Sterta Gier

22 lis 2015

Odczytaj myśli znajomych! - recenzja gry TelePatia

Umiesz czytać w myślach? Wydaje Ci się, że wiesz co inni myślą i odgadniesz co zapiszą na kartce? Jeżeli tak to możesz to wszystko sprawdzić w grze Telepatiaod wydawnictwa Albi!

TelePatia – to kolejny imprezowy tytuł od wydawnictwa Albi, który może podbić wiele domowych imprez. Wcześniej wydawnictwo to zasłynęło z gry Party Time (Party Alias), która zagościła na niejednym stole i została już na stałe.Czy TelePatia też ma predyspozycje do zostania chętnie wybieraną grą imprezową?

Moim zdaniem tak. Gra jest prosta, może brać udział wiele osób, jest kupa śmiechu, gra jest w miarę dynamiczna (maksymalnie czekamy na swoją turę około 3 minut). W wariancie podstawowym wymagane są minimum 4 osoby (2 drużyny), jednak zawiera również opcje dwu- i trzyosobową, które są świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących pograć również z partnerem czy rodzeństwem.

Zasady są banalnie proste. Dzielimy się na równe drużyny i wybieramy swój kolor pionka. Na środku stołu ustawiamy planszę, na której są zaznaczone konkretne cyfry. W zasięgu ręki układamy pojemniczek z dwustronnymi kartami oraz klepsydrę. Gracze rozpoczynający biorą do ręki kostkę i zaczynamy zabawę. Na kostce są symbole pędzla i litery. Jeśli wypadnie pędzel to bierzemy kartę i obracamy ją na stronę z obrazkiem. Jeżeli wypadnie litera to na stronę z napisem. Naszym zadaniem w drużynie jest zapisane na kartce tych samych słów (nie wolno podglądać), które będą skojarzeniami z danym słowem/obrazem.
Maksimum słów jest określane przez wspomniane wcześniej cyfry na planszy. Tyle słów ile wskazuje cyfra na której stoi nasz pionek. Czas na napisanie odmierza klepsydra i jest to 30 sekund. Tyle ile udało nam się napisać tych samych słów tyle zdobywamy punktów i poruszamy się pionkiem o tyle samo pól. Kto pierwszy na mecie (dokładnie! Nie można napisać tak, aby przejść „za metę”, trzeba się na niej zatrzymać) ten wygrywa. Po drodze czekają nas jeszcze 3 niespodzianki. Jedna z nich to podwójne punkty. Druga to cofanie się do miejsca, z którego zaczynaliśmy aktualną rundę. Trzecia to globus, który na te turę zmienia zasady gry. Hasła piszą wszyscy na raz, a nie tylko dana drużyna i nie mamy 30 sekund – kończymy pisać, gdy ktoś z osób napisze maksimum słów i krzyknie stop.

Tak prezentują się zasady gry TelePatia. Mam nadzieję, że również i Wam wydają się banalnie proste. Gra wnosi wiele radości, a niektóre skojarzenia powodują niekontrolowany wybuch śmiechu. Możemy się przekonać jak różne pomysły mają nasi znajomi na dość banalne tematy. 

Wykonanie jest bardzo dobre. Twarda, sztywna plansza, porządna kostka i ładnie wykonane karty. Do tego dołączony jest notes z bardzo wieloma kartkami, które zdecydowanie przydają się przy rozgrywce. Wydawcy zadbali również o ołówki w opakowaniu. 

Nam gra się bardzo spodobała. Jest to świetny tytuł imprezowy, który z pewnością dorówna wcześniejszym tytułom tego wydawnictwa. Rozgrywka trwa około 45 minut i jest to, jak dla mnie, idealny czas na rozgrywkę. Ludzie ani się nie znudzą, ani nie będą czuć niedosytu. Czy w trakcie imprezy zagra się więcej niż raz? Wątpie, ale z pewnością powróci się do tego tematu. Polecam ją wszystkim fanom poprzednich tytułów od Albi oraz każdemu kto szuka dobrych gier imprezowych.


Nazwa: TelePatia
Wydawca: Albi Polska

 Edycja: pierwsza

 Sugerowana cena: 99,95 zł

 Ocena: 8,5/10
Dziękuję serdecznie wydawnictwu Albi Polska za udostępnienie gry 
http://www.albipolska.pl/

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive