28 gru 2014

Final kick - najlepszy symulator rzutów karnych na smartfony i tablety


 Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, a do tego masz smartfona/tableta to mam dla Ciebie genialną grę stworzoną przez Ivanovich Games. Final kick – bo taką nazwę nosi gra – to symulator rzutów karnych, w którym tworzymy własną drużynę.

Gra Final Kick jest dedykowana na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym. Obsługiwane oprogramowania to iOS i Android. Rozgrywka wyróżnia się, spośród podobnych shooterów, swoim realizmem. Ruchy piłkarzy zostały opracowane przy pomocy klasowego obrońcy FC Barcelony – Gerarda Pique – który brał udział przy tworzeniu animacji. Dodatkowo świetna muzyka i szeroka gama możliwości oddania strzału to aspekty owej gry.

Po odpaleniu Final Kick gracz tworzy nazwę swojej drużyny oraz nadaje imię każdemu z zawodników. Posiadamy ich sześciu, pięciu oddających strzał i jednego bramkarza. Mamy również możliwość modyfikowania wyglądu naszych graczy przez dość rozbudowany, jak na darmowe gry mobilne, system tworzenia postaci. Do dyspozycji mamy wiele możliwości, w tym zmianę twarzy, skóry, włosów itd., możemy również wybrać jak nasi piłkarze będą się cieszyć ze zdobytego gola, bądź obronionego strzału.

Trzema podstawowymi parametrami naszych strzelających piłkarzy są: siła, efekt i wytrzymałość. Pierwszy z nich odpowiada za moc naszego uderzenia. Im większa siła tym szybciej piłka poleci w kierunku siatki, oczywiście zakładając, że chcemy oddać mocny strzał. Efekt to jak dla mnie jedna z ciekawszych funkcji, gdyż dzięki niej nasze strzały mogą być bardzo mylące dla bramkarzy. Odpowiada ona przede wszystkich za podkręcenie piłki, a strzał z klasycznego „rogala” to marzenie wielu osób grających w piłkę. Wytrzymałość naszych piłkarzy spada z każdym meczem, co powoduje że potrzebne są przerwy. Im mniej punktów zainwestujemy w ten parametr tym mniej rzutów karnych online będziemy mogli rozegrać jeden po drugim. Do dyspozycji mamy również specjalne strzały, a wśród nich m.in. panenka czy rabona.

Ważną kwestią gry Final Kick jest możliwość grania w sieci. Nie oznacza to jednak, że osobom nie mających takich możliwości  gra się nie spodoba. Jest bowiem dobrze rozwinięty system offline tournament i system treningowy, dzięki czemu można grać również bez połączenia z internetem. Wracając jednak do opcji online to trzeba zaznaczyć, że jest wiele różnych trybów rozgrywki. Można grać w niższych ligach za niższe stawki, analogicznie w wyższych za wyższe stawki oraz w turniejach, gdzie rozgrywane jest kilka meczy i na podstawie punktów wyłaniany jest zwycięzca. Nie mógłbym jednak nie zaznaczyć dużego minusa tej gry – mikropłatności. 
Choć wiadomo, że jest to wymagane do przetrwania twórców to jednak czasem są one zbyt uporczywe. Pomijając fakt, że online da się grać bez żadnych problemów (dla osób wykupujących różne rzeczy są przykładowo niższe stawki rejestracji do ligi) to nie można tego powiedzieć o trybie offline. Tutaj jest do rozegrania ograniczona liczba turniejów i treningów, a po ich wyczerpaniu mamy dwie opcje – dokonać płatności, aby odblokować dalsze możliwości, bądź zobaczyć krótki, zazwyczaj 20-30 sekundowy, filmik reklamowy. Druga opcja jest dobrym wyjściem naprzeciw graczom nie chcącym płacić, jednak liczba filmików też jest ograniczona w ciągu dnia.

Niemniej jednak polecam Final Kick wszystkim grającym na platformach mobilnych. Jest to dobre oderwanie od dotychczasowych gier, można rozegrać partie w ciągu dwóch, trzech minut i przerwać bez żadnych konsekwencji. Mnie gra urzekła, a trafiłem na nią całkiem przypadkiem, nie szukając nawet żadnej pozycji do ściągnięcia.

Ocena 8/10
Plusy:
- bardzo dobra grafika
- świetna muzyka
- Realizm
Minusy:
- mikropłatności
- zbyt ograniczony tryb offline
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive