9 wrz 2021

Przygoda, zdrada, potwory i humor – recenzja gry To ja go tnę!

Lubicie gry imprezowe z podkładaniem sobie świni? Podobały wam się tytuły takie jak Eksplodujące Kotki, czy Odjechane Jednorożce? To świetnie! Bo dziś przychodzimy z nową propozycją kolejnej szalonej gry imprezowej z dużą dawką negatywnej interakcji. Zapraszamy na recenzję gry To ja go tnę!.

To ja go tnę! to imprezowa gra karciana dla 2-6 osób w wieku 10+. W grze musicie zebrać drużynę bohaterów i wyruszyć na epicką przygodę, gdzie będziecie pokonywać groźnych przeciwników oraz krzyżować plany pozostałych graczy. Niech przygoda i humor dominują podczas waszej próby pokonania fantastycznych potworów i rekrutowania bohaterów do drużyny.

O wykonaniu tytułu To ja go tnę! opowiemy bardzo krótko. Gra przychodzi do nas w średniej wielkości pudełku, a w środku znajdziemy ponad 130 kart, dwie kości sześcienne oraz instrukcję. Wszystko ładnie schowane w dobrze zaprojektowanej wyprasce, ale pomimo to karty i tak czasem lubią uciec ze swojego miejsca. Naszym zdaniem mogłyby być one wydrukowane na grubszym papierze. Mając na uwadze, że jest to gra imprezowa, to będzie używana na stole z różnymi napojami i przekąskami, a z tymi wiadomo… Chwila nieuwagi i karty stają się mokre i brudne. Warto przemyśleć kwestię koszulek do gry. Oprócz tego – wykonanie nam się bardzo podoba, a ilustracje ewidentnie nawiązują do tych z Odjechanych Jednorożców.

Gra To ja go tnę! to szybka gra karciana, więc i zasady nie mogą być zbyt skomplikowane. Po bardzo szybkim przygotowaniu (tasowanie odpowiednich talii kart i rozdaniu ręki startowej graczom) jesteście gotowi do gry. Tury graczy przebiegają zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. A w trakcie swoich tur macie do wykorzystania trzy punkty akcji, które możecie zużyć do odpalenia dalej opisanych akcji. Do wyboru macie dobranie kolejnej karty na rękę z talii głównej. Zagranie karty bohatera, przedmiotu lub magii z ręki i odpalenie jej efektu specjalnego. Warto dodać, że możecie odpalać efekty z kart nie tylko podczas ich zagrywania, ale także z tych kart, które już zostały przez was wyłożone na stół – za odpowiednim kosztem w postaci punktów akcji oczywiście. Poza tym możecie zaatakować potwory, by po ich pokonaniu korzystać z ich specjalnych umiejętności. Ostatecznie, jeśli nie podchodzą wam karty na ręce – za pełną pulę punktów akcji możecie je odrzucić i dobrać 5 nowych na rękę. Gdy zagracie swoje akcje (wykorzystacie punkty akcji), tura przechodzi do kolejnej osoby i rozgrywa ona swoją kolejkę. W ten sposób gra się toczy do momentu, aż ktoś nie ubije trzech potworów, lub na koniec swojej tury będzie mieć pełną drużynę, składającą się z 6 różnych klas postaci. Proste prawda?

Bardzo proste, bo oczywiście – jest lekki element strategii i planowania swoich ruchów, to jednak jest to gra raczej imprezowa, dająca dużą dawkę dobrej zabawy. Walka z potworami polega na wykonaniu testu – rzucamy kośćmi sześciennymi, dodajemy ewentualne modyfikatory z kart lub umiejętności, a finalny wynik porównujemy z warunkiem zapisanym na karcie potwora. Jeśli odnieśliśmy sukces – dodajemy go do naszego obszaru gry. Jeśli nie – tracimy jednego z naszych bohaterów. W grze, oprócz kart modyfikatorów, występują również karty magii, przedmiotów czy wyzwań. Są one ciekawym urozmaiceniem rozgrywki i dodają lekkiego RPG’owego smaczku.

Samych kart w grze jest bardzo dużo, co przekłada się na różnorodność i całą masę umiejętności bohaterów, właściwości przedmiotów itp. Daje to mnóstwo regrywalności, bo po jednej czy kilku partiach wciąż nie będziecie znać wszystkich możliwości i będziecie chcieli eksplorować grę bardziej.

To ja go tnę! polecamy wszystkim, którzy lubią gry imprezowe z negatywną interakcją. Jak wspomnieliśmy – warto zainwestować w koszulki do kart, ale decyzję pozostawimy wam. Mimo że jest to gra losowa, to autorzy zaimplementowali różnego rodzaju modyfikatory do rzutów kośćmi. Pomijając fakt, że kart jest sporo i często będziecie musieli czytać na głos, co dany bohater potrafi, to gra jest bardzo regrywalna. Głównie dzięki poczuciu humoru oraz elementowi podkładania komuś świni. Jeśli szukacie fajnej i szybkiej imprezówki – to jest tytuł dla was.

 Nazwa: To ja go tnę!
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive