4 sty 2022

[18+] Jak urozmaicić związek? - recenzja gry The Lovers: ekskluzywnej gry erotycznej

UWAGA! TEKST PRZEZNACZONY JEDYNIE DLA OSÓB DOROSŁYCH!!!!

 

Gry erotyczne często kojarzone są w sposób zły czy wyuzdany. Inną kwestią jest fakt, że same sobie na to zapracowały, gdyż większość z nich to gry polegające na wykonaniu tu i teraz danego zadania, wskazania pozycji czy miejsca do odbycia stosunku i tym podobne. Czy z grą The Lovers jest podobnie?

The Lovers: ekskluzywna gra erotyczna to gra polskich twórców, którzy póki co wydali ją w języku angielskim (w paczce otrzymaliśmy również instrukcję po polsku), ale nie jest to widzimisię od autora, acz zamierzony zabieg – język angielski jest bardziej lotny i przystępny w tematyce seksu, niż język Polski, który jest dość dosadny. W eleganckim, czarnym pudełku otrzymujemy dwie talie kart, jedną dla niego i jedną dla niej. Karty wykonane są z bardzo dobrej jakości papieru, więc nie ma obawy by się zniszczyły podczas rozgrywki.

Grę tę wyróżnia przede wszystkim czas rozgrywki – sami decydujecie ile będzie trwała rozgrywka. Na początku musicie ustalić ile czasu będzie trwała jedna runda. My sobie przykładowo dawaliśmy 2 tygodnie. Gra polega na wykonywaniu misji. Na początku gry każdy bierze swoją talię i jej NIE PODGLĄDA. Następnie dobieracie po 3 karty – 2 z nich to akcje, a jedna to zadanie. Karty akcji mają swój koszt wyrażony w punktach. Aby z nich skorzystać musicie jakiekolwiek punkty posiadać, a te zdobywacie za wykonywanie misji. I tutaj od razu uprzedzamy – nie są to misje polegające tylko na seksie. Są to przeróżne zadania (których nie będziemy Wam zdradzać by nie psuć zabawy), które wprawią w zaskoczenie, ekscytacje i pobudzą Wasze zmysły. Po wyznaczonym czasie (przykładowo te 2 tygodnie) dobieracie kolejne 3 karty w tej samej konfiguracji i gracie dalej. I tak do samego końca, a na końcu podliczacie punkty i zwycięzca dobiera kartę nagrody, którą „przegrany” musi zrealizować.

Tyle jeśli chodzi o zasady. Jeżeli ktoś się nie wyrobi z zadaniem w określonym czasie, to odejmuje się mu tyle punktów ile warte jest zadanie. Podobnie z kartami akcji – jeżeli zagramy kartę a drugi gracz odmówi jej zrealizowania, to traci punkty. Jednak trzeba tutaj mieć również zdroworozsądkowe podejście – to ma być zabawa i jak widać że ktoś ma gorszy czas to się spokojnie dogaduje na wydłużenie terminu.

No i teraz najważniejsze pytanie – dla kogo jest ta gra? I tutaj nasuwa się kilka odpowiedzi. Gra sprawdzi się w początkujących związkach, gdzie już coś macie za sobą, ale jeszcze wiele przed Wami, a jedno (albo oboje) z Was jest nieśmiałe i nie potrafi do końca wyrazić swoich fantazji czy chęci – tutaj można na przykład pokazać kartę akcji, nie trzeba tego opisywać, a po wszystkim tylko skwitować, że „tak było fajnie” – ot cała filozofia a jak bardzo może urozmaicić kolejne razy.

Z drugiej strony, gra przeznaczona jest dla wieloletnich związków, które już trochę popadły w rutynę. I to nie przez znudzenie się w łóżku, ale jeśli się już jest ze sobą wiele lat, to znamy dobrze zarówno swoje ciało jak i ciało partnera/partnerki, co powoduje, że wiemy jak się zachowywać by sprawić przyjemność (nie w tym nic złego!), jednak czasem brakuje w tym wszystkim tej ekscytacji i tej niewiedzy co i jak będzie dalej. Tutaj ta nutka tajemnicy kiedy druga połówka zdecyduje się wykonać zadanie wprowadza niepewność, która potrafi byś ekscytująca. A że zadania nie polegają na zaliczaniu pozycji, to dodatkowo może nam po prostu urozmaicić wieczór dobrym jedzeniem i… fajnymi widokami. Zadania bywają przeróżnie, raz zdarzy się nam przebrać za kogoś na przykład stewardesse, innym razem będziemy musieli użyć różnych zdolności kulinarnych, a jeszcze innym zrobić odpowiedni nastrój i w odpowiedni sposób zainicjować igraszki.

Gra ma kilka „poziomów”, a wyżej opisujemy pierwszy z nich – Romantic. Kolejne to Hardcore i Pervert. Oba z nich są dla bardziej zaawansowanych związków, które już całkowicie nie mają przed sobą tajemnic i które lubią eksperymentować w łóżku jeszcze bardziej i odważniej. Obie są dostępne w wersjach Master & Slave oraz Switch. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te wersje są dla osób lubiących bawić się w dominację.

Na przełomie kwartału pierwszego i drugiego ukazać się mają dodatki: przebrania, miejsca, gadżety (w dwóch wersjach) oraz pozycje (w dwóch wersjach). Uzupełniają one rozgrywkę i urozmaicają je jeszcze bardziej. Obiecujemy Wam opisać dodatki jak tylko je otrzymamy! Dodatkowo na KSie trwa kampania dla par tej samej płci: KAMPANIA.

Wersja Romantic u niektórych pozwoli lepiej poznać drugą połówkę, a u innych pozwoli wskrzesić tę iskrę, która była na początku relacji podczas pierwszych spotkań, pocałunków czy zbliżeń. Gra jest wydana bardzo ładnie i porządnie, nie wygląda tandetnie, obskurnie czy wyuzdanie, grafiki na kartach są gustowne i estetyczne, a erotyka na nich przedstawiona jest zrobiona ze smakiem i nie wygląda jak z kreskówek czy filmów erotycznych. Serdecznie polecamy tę grę wszystkim parom, które szukają czegoś nowego, nie zawiedziecie się! UWAGA! DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW MAMY ZNIŻKĘ 10% NA ZAKUPY W SKLEPIE WYDAWCY! A że walentynki już niebawem, to polecamy użyć kodu: stertagier-10   na zakupy w sklepie wydawcy!
Nazwa: The Lovers: ekskluzywna gra planszowa
Wydawnictwo:
Plazacraft
Rok wydania: 2021

Dziękujemy Plazacraft za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive