2 cze 2015

Asteriks: Wielka Wyprawa - recenzja gryPamiętacie bajki i komiksy z małym Galem i jego wielkim przyjacielem z nadprzyrodzoną siłą? Sceny w których komicznie walczą z Cezarem i usługują Kleopatrze? Tak, tak to nie kto inny niż Asteriks i Obeliks!

Wydawnictwo Egmont postanowiło na kolejny ruch w stronę Galicji. Wydali oni już kilka gier w tym bajkowym świecie, a teraz przyszedł czas na kolejną. Asteriks: Wielka Wyprawa to gra, która łączy ze sobą elementy strategii, ćwiczenia pamięci i przede wszystkim dobrej zabawy.

Sama rozgrywka polega na rozłożeniu dwunastu dwustronnych kart tak, aby tworzyły one koło. Na każdej karcie znajdują się dwa różne obrazki. W okolicy jednego z nich kładziemy żeton wioski – oznacza on, że karta staje się polem startowym. W środku koła kładziemy żetony hełmów tak, aby każdy miał do nich dostęp. Nasze pionki, które notabene są postaciami z bajki, ustawiamy na polu startowym. Gra polega na obracaniu kart i przemieszczaniu się na inną kartę, z takim samym obrazkiem. Może jednak obracać tylko karty, które znajdują się za nami (poruszamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara), a przed pionkiem przeciwnika. Za każde przejście pola startowego, gracz otrzymuje żeton hełmu. Gra kończy się w momencie, gdy uzbieramy 5 hełmów i wrócimy do wioski. Ważne jest, że aby zakończyć grę trzeba stanąć dokładnie na karcie startowej. Jeśli to nam się nie uda to przemieszczamy się dalej. W przypadku, gdy gracz zrobi w sumie osiem okrążeń (5 hełmów + 3 dodatkowe, bez stawania na karcie startu) to uznaje się go za zwycięzcę.

Gra jest wykonana bardzo dobrze. Pionki są wytrzymałe, tak samo jak piękne, kolorowe karty. Żetony hełmów są zrobione w sposób dobry do pełniącej roli – nie są za duże, ani za małe. Do pudełka z grą, dołączone zostały woreczki strunowe, dzięki którym żadne elementy się nie zgubią.

Sama gra jest dobra. Nie porwała mnie ona, a rozgrywka dla 2 osób staje się z czasem nużąca. Gdy jest większa liczba graczy to gra się dynamiczniej, jest więcej zabawy. Na pewno znajdzie się wiele osób, którym przypadnie ona do gustu, ale to po prostu nie mój klimat. Polecam tę grę fanom Asteriksa i Obeliksa. Chciałbym też zachęcić rodziców do kupowania tego typu gier, gdyż dobrze wpływają one na rozwój dzieci, zmuszają do myślenia i zapamiętywania obrazków.Nazwa: Asteriks: Wielka Wyprawa

Wydawca: Egmont
Wydanie: pierwsze
Rok: 2015
Sugerowana cena: 33,00zł

Ocena: 7/10
Za grę dziękuje wydawnictwu EGMONT
http://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive