17 cze 2015

Erotyczne uniesienia po raz drugi! - recenzja gry Arkana Miłości: kochankowie i Arkana Miłości: Dominacja

Jakiś czas temu opisywałem Wam grę Arkana Miłości, wydawnictwa Let’s Play. Właśnie otrzymałem od nich kolejne gry z tej serii, mianowicie dodatek Kochankowie oraz drugą część Arkan – Dominacja.

Czy zmieniło się moje zdanie na temat gier erotycznych, tworzonych przez Let’s Play? Nie. Jest ono nadal takie samo czyli zaskakująco dobre. Po zagraniu w pierwszą część tej karcianej gry erotycznej, stwierdziłem że jest ona ciekawa i spodobała mi się. Otrzymując dodatek i drugą część, uświadomiłem sobie jak wiele rzeczy można było dodać do karcianki, o której myślałem, że nie wiele pominięto.

Zacznijmy jednak po kolei. Dodatek Kochankowie to dodatkowe 24 karty, dzięki którym urozmaicimy naszą rozgrywkę. Jeśli chcecie przeczytać na czym polega konkretnie gra to zapraszam do recenzji pierwszej części, którą znajdziecie tutaj. Mechanika gry się nie zmieniła, został dodany tylko jeden nowy typ karty – Atuty. Zmieniają one grę tylko w momencie, gdy je zagramy, gdyż pozostają one na stole do końca rozgrywki.

Dodatek wprowadza więcej pikanterii do zadań, które przyjdzie nam wykonywać. Jest to odważniejsza wersja pierwszej części, dzięki czemu rozgrywka staje się ciekawsza.

Przejdźmy zatem do Dominacji czyli drugiej części gry Arkana Miłości. Ta talia składa się z 64 kart, na których wypisane są zadania. Znajdziemy tutaj również wspomniane już wcześniej karty atutów, ale mechanika gry nadal pozostaje taka sama.

Co nowego znajdziemy w talii? Zdecydowane i wymagające odwagi polecenia. Tutaj już nie skończy się na łaskotaniu piórkiem czy wymianie czułych pocałunków. Jak sama nazwa gry wskazuje – wcielimy się tutaj w rolę osoby dominującej lub zdominowanej. Więcej akcji skierowanych jest na wiązanie osób, klapsy czy konkretne rozkazy (nie, to już nie prośby).

Wprowadzona odwaga ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony można się wciągnąć w tego typu zabawy i odnaleźć swoje ukryte ja, ale z drugiej strony, może się to nam nie spodobać i puścimy te zabawy w zapomnienie. Co za tym idzie – ciężej przekonać ludzi do zakupu dominacji, gdyż się mogą bać, bądź wstydzić takich zabaw.

Jak już wspomniałem – ani w dodatku, ani w drugiej części nie zmieniła się mechanika gry. Co za tym idzie – możemy łączyć wszystkie talie. Odrzucamy nie kręcące nas karty, dodajemy te z dodatku i pierwszej części i otrzymujemy nową, spersonalizowaną talię. Jest to wielki plus!

Podsumowując – oceniam tę grę tak samo dobrze jak pierwszą część. Dzięki nie zmienionej mechanice i mieszaniu kart możemy stworzyć talię, która będzie najbliższa naszym oczekiwaniom, a jak będziemy chcieli czegoś spróbować to wystarczy dołożyć pozostałe karty. Drugą część polecam doświadczonym parom, dodatek nadaje się dla wszystkich, którzy mają ochotę spróbować nowych łóżkowych igraszek.

Nazwa: Arkana Miłości: Kochankowie, Arkana Miłości: Dominacja
Wydawca: Let’s Play

 Rok wydania: 2015

 Edycja: druga

 Sugerowana cena: 34,99 zł

 Ocena: 9/10
Dziękuję serdecznie wydawnictwu Let's Play za udostępnienie gry 
www.letsplaygames.pl
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive