4 cze 2015

Nauka przez zabawę! - recenzja gry Telefon 112. Wszyscy na ratunek!Czy zastanawialiście się kiedyś jak nauczyć dziecko prawidłowego reagowania w niecodziennych sytuacjach? A może myśleliście jak skutecznie przekazać ważne numery telefonów do zapamiętania? Jeśli tak to z pomocą przychodzi gra Telefon 112 Wszyscy na pomoc!, wydawnictwa JAWA.

Telefon 112 to produkcja, która ma przybliżyć najmłodszym graczom, najważniejsze numery telefonów alarmowych. Nauka przez rozrywkę w najlepszym wykonaniu. Instrukcja gry przedstawia nam jej zasady w bardzo prosty sposób, dzięki temu każdy z graczy może je szybko przyswoić.

W pudełku z grą znajdziemy: planszę (składana z siedmiu elementów), 4 plansze telefonów, 4 plasterki, 30 osób do uratowania, 24 karty (20 podstawowych i 4 do wypełnienia), żetony z numerami, żetony ze słuchawkami, 12 pionków, kostka do gry oraz strzałki-drogowskazy. Jak sami widzicie, zawartość pudełka jest dość bogata w elementy, jednak nie musimy się bać o ich utratę bądź zniszczenie, ponieważ twórcy dołączyli woreczki strunowe.

Zasady gry są proste. Każdy ma swoje 3 pionki, którymi musi przejść po planszy i ustawić na polu meta. Po drodze napotkamy na planszy pola z X, które oznaczają, że musimy pociągnąć kartę i odpowiednio ułożyć numer telefonu pod który musimy zadzwonić, gdy przedstawiona  na karcie sytuacja będzie miała miejsce. 
Sytuacje mogę być bardzo różne, od pogryzienia, przez napad do powodzi. Na planszy znajdują się również pola specjalne dotyczące służb ratunkowych – policji, straży pożarnej i pogotowia. To na tych polach możemy układać wspomniane drogowskazy – dzięki nim możemy zejść poziom niżej i znaleźć się bliżej mety. Wygrywa ten, kto uratował jak najwięcej osób, których wizerunki układamy pod plasterkiem.

Gra prezentuje się świetnie. Solidnie wykonane elementy, wciągająca i przede wszystkim niosąca ze sobą duży walor edukacyjny. Myślę, że dzięki tej grze wiele dzieciaków nauczy się odpowiednich numerów telefonów oraz tego jak należy zachować się w konkretnej sytuacji. Nie dostrzegłem minusów samej rozgrywki, poza tym że jest ona skierowana typowo do dzieci i raczej nie sprawdzi się w gronie tylko dorosłych osób. Polecam ją wszystkim rodzicom, którzy chcą nauczyć swoje pociechy najważniejszych numerów telefonów, za pomocą których możemy uratować komuś życie.


 Nazwa: Telefon 112 - Wszyscy na ratunek

Wydawca: JAWA

 Rok wydania: 2013

 Wydanie: pierwsze

 Sugerowana cena: 41,90zł

 Ocena: 9/10


Dziękuje serdecznie za udostępnienie gry wydawnictwu JAWA
 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive