9 paź 2016

Podaj właściwą odpowiedź! - recenzja gry Gra Pomyłek

Podczas wakacji szczególnie ceniliśmy sobie gry planszowe, które łatwo było spakować. Małe pudełka, szybka rozgrywka – to coś co przeważało w wyborze gry do autobusu. Serie gier kieszonkowych wydaje między innymi Trefl. Mieliśmy już od nich Kieszonkowego Bystrzaka i Prison Run, a teraz doszły do nas dwa kolejne tytuły: Car Cards oraz Gra Pomyłek. Dziś o tej drugiej.

Gra Pomyłek to podróżny tytuł, w którym liczy się refleks, wiedza i szybkie myślenie! Jest to gra z serii Pocket Game od Trefl Joker Line. Seria tych gier wydawana jest w takich samych małych pudełka co pozwala na zabranie ich gdziekolwiek tylko chcemy.

Zawartość tego małego pudełka to 54 karty z pytaniami i instrukcja. Karty są wykonane dość standardowo, nie za twarde, nie za miękkie. Na kartach znajdziemy kilka pytań wraz z odpowiedziami, a na ich odwrocie możemy zobaczyć jeden z 6 symboli (3 czerwone, 3 zielone), które powiedzą nam jak mamy odpowiadać.

W grze chodzi o to, aby podawać właściwe odpowiedzi. Okazuje się jednak, że nie zawsze poprawna odpowiedź jest tą właściwą. Symbole o których wspomniałem wcześniej obrazują nam czy mamy podać odpowiedzieć prawidłową czy fałszywą. Symbole czerwone (napis „Fałsz”, czerwony kwadrat lub Gamoń) oznacza, że podajemy niepoprawną odpowiedź, ale mieszczące się w danej kategorii np. „Jaki kolor mają smerfy” – „Zielony”. Nie możemy mówić bzdur. Symbole zaś zielone (Napis prawda, zielone kółko lub Bystrzak) oznaczają że mamy odpowiedzieć poprawnie. Występują też pytania absurdalne, na które trzeba odpowiedzieć „bzdura”! Przykład? „Jakiego koloru jest alfabet?”.

Wydaje się Wam to banalne? Otóż nie jest to takie proste, bo gdy już mamy przygotowaną poprawną odpowiedź to okazuje się, że musimy powiedzieć źle. Gra sprawia wiele przyjemności i dostarcza radości, z reguły śmiejemy się z tego jaką głupotę palnęliśmy.

Jeśli chodzi o trudność pytań to można powiedzieć, że jest umiarkowana. Nie ma pytań za trudnych, ale też banalnie prostych. Czasami się człowiek głowi nad odpowiedzią, a potem się okazuje, że było to pytanie absurdalne (np. Który ssak nie karmi młodego mlekiem). Gra nadaje się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Można również grać w wersji drużynowej co urozmaica nieco rozgrywkę.

Kieszonkowa gra, w której przyjdzie nam się nieźle nagłowić – myślę, że to zdanie najlepiej opisuje tą grą. Kolejny raz Trefl pokazał, że nawet małe gry mogą nieść bardzo wiele pozytywnych wrażeń i wielu godzin rozgrywki. Polecamy każdemu podróżnikowi, ale zapewniamy, że domatorzy też się w tej grze odnajdą!


I.
Klimat
-/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
5/6
IV.
Wykonanie elementów
4,5/6
V.
Grywalność na 3 graczy
4/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5/6

Ocena Końcowa: 4,7

Nazwa: Gra pomyłek

Wydawca: Trefl Joker Line

Wydanie: pierwsze

Rok: 2016

Sugerowana cena: 19,95zł

Ocena: 4,7/6

Za grę dziękuje wydawnictwu Trefl Joker Line
http://www.trefl.com/
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive