18 paź 2016

Często podróżujesz? To ta gra jest dla Ciebie! - recenzja gry Car Cards

Gdy pisaliśmy dla Was recenzje Gry Pomyłek wspomnieliśmy o innej ostatni wydanej grze w serii Pocket Game – Car Cards. Co kryje się pod tą angielską nazwą? Nie, nie jest to kolejna gra karciana, w której porównujemy samochody (gry takie były dość popularne kilka, kilkanaście lat temu). Tym razem coś dla tych, którzy mają problem ze swoimi pociechami w trakcie podróży.

Car Cards to gra od Trefl Joker Line, która pomoże zainteresować  osoby, które cierpią na nudę w czasie podróży. Choć tytuł wskazuje na tematykę samochodową, to można grać w dowolnym środku  transportu. Co więc oferuje nam Car Cards?

Z racji, że jest to gra wydana w serii Pocket Game, to pudełko mamy małych wymiarów, które łatwo zabrać ze sobą. W tym małym pudełku znajdziemy 55 kart oraz krótką, zwięzłą instrukcje. Karty wykonane w sposób standardowy, co może skutkować mniejszą odpornością na zniszczenia, ale z drugiej strony – cieńsze karty znacznie obniżyły cenę produktu.

Zatem jak grać w ten zagadkowy tytuł? Otóż bardzo prosto, gdyż gra jest oparta na zasadach, które chyba każdy testował w czasie swojej podróży. Kto pierwszy zobaczy dany przedmiot za oknem ten ma punkty. Mniej więcej tak działa ta gra, tylko że dane przedmioty mamy na kartach, a punkty (w wersji normalnej) zdobywa się po odgadnięciu trzech rzeczy (następnie odrzucamy i dobieramy kolejne karty). Oczywiście z młodszymi graczami możemy się bawić, że odkładamy po jednej karcie po odgadnięciu.

W dzieciństwie taką grę wymyślały sobie dzieciaki w czasie jazdy. Każde bardziej kreatywne dziecko prześcigało się w tym kto szybciej lub kto więcej zauważy psów, sosen czy konkretnych znaków. Trefl postanowił tę grę zmaterializować na kartach, dzięki czemu teraz będzie większa możliwość wyboru „poszukiwanej” rzeczy.

Car Cards to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, których pociechy lubią marudzić w samochodzie, pociągu czy innym środku transportu. Skutecznie zabija ona nudę i mówię Wam to z własnego doświadczenia. Grę polecam wszystkim, którzy wiele godzin spędzają w podróży.


I.
Klimat
-/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
4/6
IV.
Wykonanie elementów
4/6
V.
Grywalność na 2 graczy
5/6
VI.
Grywalność na więcej osób
4,5/6

Ocena Końcowa: 4,5/6

Nazwa: Gra pomyłek

Wydawca: Trefl Joker Line

Wydanie: pierwsze

Rok: 2016

Sugerowana cena: 19,95zł

Ocena: 4,5/6

Za grę dziękuje wydawnictwu Trefl Joker Line
http://www.trefl.com/
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive