8 cze 2015

Wyruszmy w poszukiwania koni! - Recenzja gry Konikowo

Wydawnictwo Egmont zaskakuje mnie swoimi produkcjami coraz bardziej. Tym razem otrzymałem do recenzji grę zręcznościową, przy której czas płynie bardzo szybko! Przedstawiam Wam – Konikowo!

Konikowo to gra zręcznościowa, dzięki której możemy się nieźle pośmiać. W dużej mierze sprawdza ona naszą spostrzegawczość i szybkość reakcji. Zasady gry są proste. Mamy dwie sześcienne kostki, a na każdej z nich sześć różnych kolorów. W pudełku są też karty z wizerunkami koni w różnych kombinacjach kolorów. Rzucamy kostkami i łapiemy konia, który jest w wylosowanych przez kostki kolorach.

Proste? Tak, ale z czasem człowiek głupieje. Kart koni jest 21, więc na początku może być trudno znaleźć odpowiedniego konia. Na szczęście kolory są na tyle skontrastowane, że nie da się ich pomylić. Jeśli na stole nie ma już konia, którego moglibyśmy złapać to rozłożone są też karty flo z numerami od 1 do 5. Jeśli koń znajduje się u kogoś w stosiku, to gracz który złapał flo, zabiera jego kartę.

Mimo iż w grze rzucamy kostkami to ciężko mówić o dużej losowości w grze. Wypadają nam tylko kolory, a tak naprawdę liczy się reakcja oko – ręka. Czasem wychodzi to zabawnie i człowiek patrzy się na daną kartę, a jej nie widzi, albo łapie zupełnie inną i potem się śmieje z własnego zamyślenia.

Gra jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy. Przewidywany czas rozgrywki to 15 minut, ale gra cechuje się dużą regrywalnością, gdyż każdy ma ochotę na jeszcze jedną partię, bo trzeba się przecież odegrać!

Elementy są wykonane z twardego kartonu, co zapewnia im długi żywot. Zostały dołączone woreczki strunowe, dzięki którym możemy łatwo przechowywać nasze karty i kostki. Pudełko jest małe i zgrabne, a to pozwala na zabranie gry w podróż, nad wodę czy pod namiot.

Mnie się gra bardzo spodobała. Mimo, że kolorystyka pudełka kojarzy się z grą dla małych dziewczynek, tak sama zawartość dostarczy śmiechu nawet dużo starszym graczom. Powbijane paznokcie, wyrywanie sobie kart z ręki – to Was z pewnością czeka, gdy będziecie grać w Konikowo. Nie martwcie się jednak. Jest przy tym kupa śmiechu! Komu polecam? Dla wszystkich, którzy uwielbiają gry ćwiczące refleks, jest to pozycja obowiązkowa. Ale mogę ją polecić praktycznie każdemu, gdyż gra jest po prostu świetna!


Nazwa: Konikowo
Wydawca: Egmont
Wydanie: pierwsze
Rok: 2015
Sugerowana cena: 39,90zł

Ocena: 9/10 
Za grę dziękuje wydawnictwu EGMONTShare:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive