22 wrz 2015

Nie wpadnij do wody! - recenzja gry Plusk!

Zapewne każdy z Was grał lub spotkał się z Jengą. Dobra gra o prostych zasadach, jednak jej mankamentem jest jej rozmiar. Duże pudełko, duże elementy to wszystko sprawia, że zabranie takowej gry w podróż jest uciążliwe. Z pomocą przychodzi Egmont i ich nowa gra: Plusk!

Plusk! to prosta gra zręcznościowa, w której układamy wieżę z klocków. Może i brzmi to banalnie, jednak jest to mylne złudzenie. Zacznijmy jednak od początku. Gra Plusk! to 30 drewnianych klocków w 5 rozmiarach i 6 kolorach oraz 18 znaczników wody, a to wszystko zamknięte w małym, zgrabnym metalowym pudełku. Gra idealnie przygotowana na zabranie jej w podróż.

Zasady są bardzo proste. Na początku rozgrywki, gracze wybierają na przemian klocki, aż do momentu, gdy te się nie skończą. Następnie najmłodszy gracz wybiera podstawę i daje ją graczowi po swojej lewej stronie. Ten ma ją ustawić na stole i tak rozpoczyna się zabawa. Gracz, który ustawił podstawę wybiera ze swoich klocków taki element, który pasuje albo kolorem albo kształtem do ostatnio ustawionego i podaje go graczowi po swojej lewej stronie. Ten musi go ułożyć tak, aby nie zniszczyć wieży. Jeżeli mu się to nie uda to z rozsypanych klocków wybiera 3 i daje je do swojej kolekcji, a resztę odkłada do pudełka. Grę można skończyć na dwa sposoby: pozbywając się wszystkich swoich klocków bądź zdobywając 3 punkty. Punkty zdobywamy w momencie, gdy gracz po naszej lewej stronie przewróci wieżę.

Gra jest bardzo prosta, zabawna, ale do tego świetnie wykonana. Przyciąga uwagę zarówno dzieci, młodzieży jak i starszych graczy. Prostota zasad i minimalizm gry to zdecydowane atuty tego tytułu. Plusk! nadaje się zarówno na rozgrywkę rodzinną jak i imprezową, co czyni ją wielofunkcyjną. Do rozegrania partii potrzebujemy kawałka stabilnej powierzchni oraz nietrzęsących się rąk!

Zdecydowanie polecam tę grę fanom zręcznościówek oraz gier imprezowych. Zasady tłumaczy się dosłownie w minutę, a gra dostarcza wiele radości, śmiechu i wprowadza nutkę pozytywnej rywalizacji! 

Nazwa: Plusk!

Wydawca: Egmont

Wydanie: pierwsze
Rok: 2015

Sugerowana cena: 59,95zł

Ocena: 9,5/10
Za grę dziękuje wydawnictwu EGMONTCo o tej grze sądzą inni? Sprawdź na:
Rodzinna Rozrywka 24/7
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive