8 mar 2015

Duuuszki w kąpieli - kontynuacja bestsellerowej gry Duuuszki


Duuuszki w kąpieli to gra planszowa wydawnictwa Egmont, będąca kontynuacją gry Duuuszki. Wciągająca, zmuszająca do myślenia, dobrze wykonana gra, zapewnia nam wiele chwil radości i śmiechu!

Rozpakowując paczkę z wyżej wymienioną grą nie wiedziałem, czego się spodziewać. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że będzie to gra przeznaczona dla dzieci i raczej mnie nie wciągnie na tyle, by wracać do niej bardzo często. Jak dobrze, że się myliłem.

Elementy gry wykonane są w sposób solidny. Po otworzeniu pudełka będziemy mogli zobaczyć plik 60 kart, woreczek z przedmiotami do gry oraz instrukcje. Po rozpakowaniu woreczka i wyłożeniu rzeczy na stole, okazuje się, że mamy do dyspozycji 5 przedmiotów: białego duszka, niebieską szczotkę, zieloną żabę, czerwony ręcznik i szarą wannę (która nie jest szara, ale o tym później).

Podstawowe zasady gry są dość proste. Rozkładamy przedmioty na stole, a karty ustawiamy w ich pobliżu, obrazkami do dołu. Następnie odkrywamy karty. Jeżeli kolor któregoś z przedmiotów na karcie odpowiada kolorowi przedmiotu na stole, gracze łapią ten przedmiot. Jeśli zaś kolory sobie nie odpowiadają to musimy złapać przedmiot, którego nie ma na karcie oraz którego kolor nie występuje na odsłoniętej karcie. Za prawidłowe złapanie otrzymujemy kartę, za błąd odkładamy jedną ze swoich. Wygrywa gracz, który na koniec rozgrywki ma najwięcej zebranych kart.

Duuuszki w kąpieli to gra, która wciąga. Mimo swojej prostoty, zmusza nas do szybkiego reagowania i pobudzania reakcji oko-ręka. Po rozegraniu pierwszej rundy, gracze nie mają ochoty przerwać, a wręcz przeciwnie – chcą grać dalej. Jedna partia zajmuje około 10-15 minut, więc nie sposób się znudzić, a grać można nawet wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu.

Jest kilka wariantów gry, ale polecam je sprawdzić osobiście. Gra wprawia nas w świetny nastrój, idealnie nadaje się na spotkanie ze znajomymi czy wakacyjny wyjazd. Dostarcza ona również wiele zabawy, uśmiechu i nutkę rywalizacji, co sprawia, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się chciał odegrać. Jeżeli chodzi o minusy to mogę jedynie powiedzieć coś na temat „szarej wanny”. Otóż na moje oko (i nie tylko moje zresztą) nie jest ona wcale szara, co utrudnia grę i może rozdrażnić graczy.
W ramach ciekawostki dopowiem, iż grę można połączyć z jej poprzednią częścią, co daje nam więcej możliwości, a co za tym idzie – więcej zabawy. Wszystkich gorąco zachęcam do sprawdzenia tej gry, jak i wielu innych gier planszowych!
Plusy:
- solidne wykonanie,
- proste zasady,
- dużo radości,
- nie potrzeba dużej ilości miejsca i czasu, aby grać.
Minusy:
- kolor nieodpowiadający opisowi.Nazwa: Duuuszki w kąpieli

Wydawca: Egmont

Wydanie: pierwsze

Rok: 2015

Sugerowana cena: 64,89zł

Ocena: 8/10Za grę dziękuję wydawnictwu EGMONT
http://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/
http://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive