6 paź 2022

Strzelaj i trafiaj do pyszczka! - recenzja gry Gra w Kotka i Pyszczek

Temat zwierząt przewijają się bardzo często w grach planszowych, mimo że czasem nie mają związku z mechaniką samej gry. Chyba najbardziej eksploatowanymi zwierzakami w grach są koty, więc i tym razem w nasze ręce wpadła gra z tymże pupilem w roli głównej. Czy Gra w Kotka i Pyszczek powinna dołączyć do Waszej kolekcji? Sprawdźmy!

Gra w Kotka i Pyszczek to gra, w której liczy się szybkość i celność. W średniej wielkości pudełku znajdziecie dwie kocie łapki, koci pyszczek, liczniki punktów (oczy kota), „ścianki" oraz kulki białe, żółte i czarne. Wykonanie gry jest całkiem fajne, trwało i kolorowo. Zatem przejdźmy do rozgrywki!

Naszą planszą jest otwarte pudełko, do którego wstawiamy ścianki i koci pyszczek, a w nim umieszczamy trzy białe kulki (obok zębów) i jedną czarną (nos). Łapki ustawiamy w wyznaczonym miejscu (są na magnesach). Każdy gracz dostaje 4 żółte kulki (leżą na planszy). Na sygnał „START” zaczynają, za pomocą kocich łapek, strzelać na stronę przeciwnika. Wygrać można na 3 sposoby: wrzucając czarną kulką do przeciwnika, wrzucając 3 białe kulki do przeciwnika, sprawiając że wszystkie 8 żółtych kulek jest po stronie przeciwnika. Jeśli się nam uda, zdobywamy punkt, a gracz który zdobędzie ich 5 zostaje zwycięzcą.

Jak sami możecie zauważyć, gra nie ma większej głębi czy skomplikowanej rozgrywki. Ot zwykły tytuł na rozładowanie emocji, „postrzelanie” sobie. Czy to źle? Otóż nie! Naszym zdaniem jest to całkiem fajna gra na 15-20 minut, na przerwę pomiędzy innymi grami, albo na wyciągnięcie na imprezie.

Czy warto zatem zainwestować w ten tytuł? Naszym zdaniem tak. Gra zarówno sprawdzi się jako tytuł dla najmłodszych jak i dla ich rodziców. Gra jest sympatyczna, szybka, bez trudnych zasad, rzuca się w oczy – będzie świetnym prezentem dla każdego. Nie bójcie się o zgubione kulki, wydawca dał kilka na zapas, więc gra starczy Wam na dłużej!

 
 
 
 
 
 Nazwa: Gra w Kotka i Pyszczek
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive