14 gru 2019

Wejdź w świat Harrego! - recenzja gry Dobble Harry Potter

Choć w dużej mierze gry planszowe to nadal produkty, którym ciężko się przebić do masowej publiki (oczywiście mówimy o grach bardziej ambitnych niż Monopoly czy Chińczyk), to jest kilka tytułów, które można spotkać praktycznie w każdym sklepie, niezależnie od tego, czy to duży market, księgarnia internetowa czy wysepka na pasażu z produktami do rozrywki. Z pewnością taką grą są Dobble, o których chyba mało kto nie słyszał. Dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować Dobble w wydaniu Harry Potter.

Dobble Harry Potter to odmiana standardowego Dobble, do której wprowadzone zostały obrazki związane ze światem Harry’ego Pottera. Gra przeznaczona jest dla 2 – 8 osób, w wieku powyżej 6. roku życia. Rozgrywka to 15 minut, w czasie których sprawdzicie swój refleks i spostrzegawczość.

Dobble Harry Potter daje nam 5 możliwych wariantów rozgrywki, choć większość ludzi, których znamy grają w wariant „studnia” i ten Wam zaprezentujemy. Na kartach znajduje się 8 symboli związanych z Harrym Potterem. Karty rozdajemy po równo między graczami, a na środku kładziemy jedną odkrytą kartę. Wszyscy gracze jednocześnie odkrywają swoją talię i próbują znaleźć na niej symbol wspólny z kartą leżącą na środku. Zadaniem graczy jest wypowiedzenie nazwy symbolu i położenie swojej karty na środku, przykrywając poprzednią. Od teraz wszyscy szukają wspólnego symbolu do nowej karty. I tak gramy, aż któryś z graczy pozbędzie się wszystkich kart.

Jak już wspomnieliśmy, Dobble  ma kilka wariantów rozgrywek i każdy z nich jest odpowiednio ciekawy. Sama rozgrywka opiera się na wykorzystaniu swojej spostrzegawczości i refleksu w wyprzedzeniu przeciwników. Smaczki z Harry’ego Pottera to miła odmiana, szczególnie dla tych, którzy w Dobble grywają często.

Wykonanie gry jest standardowe dla tego tytułu, czyli bardzo dobre! Metalowe pudełko z wytłoczeniami i ładnym zdobieniem. W środku karty dobrej jakości, powinny wytrzymać naprawdę wiele rozgrywek. Na samych grafikach znajdziemy symbole znane z Harry’ego, takie jak Mandragora, Kociołekczy Kieł. Spotkamy również postacie z książki, na przykład Malfoya, Hagrida, Harry’ego czy Syriusza.

Nie ma chyba się zbytnio co rozpisywać, mimo upływu lat, Dobble to nadal dobra gra imprezowa, która świetnie sprawdza się zarówno w nowym towarzystwie, jak i u starych wyjadaczy. Teraz dzięki zdobieniom z Harry’ego Pottera, gra ta ma sposobność dotarcia do osób, które są fanami tej serii książek, a wcześniej o grze nie słyszeli. Serdecznie polecamy!


Nazwa: Dobble Harry Potter
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2019
Najtaniej kupisz TUTAJ


Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 
Rebel.plShare:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive