9 gru 2019

Wyrusz by uratować księżniczkę! - recenzja gry Obłędny Rycerz

Czasami w nasze ręce wpadają gry, które ciężko dopasować do jakiejkolwiek kategorii. Posiadają one połączenie przeróżnych „mechanik”, przez co ciężko je nazwać strategią, zręcznościówką czy przygodówką. Gra o której mówimy to Obłędny Rycerz od Foxgames.pl. Czy warto sięgnąć po ten tytuł?

Obłędny rycerz to, jak już wcześniej wspomnieliśmy, hybryda różnych tytułów. Jest to gra przeznaczona dla 1-4 graczy powyżej szóstego roku życia. Czas rozgrywki zależy od wybranej formy rozrywki, ale standardowa to około 20-30 minut zabawy.

Zawartość tego kolorowego pudełka to: 1 plansza z pułapkami, 4 dźwignie, 20 map (4 światy), 1 Obłędny Rycerz, znacznik serca, licznik życia, wskaźnik postępu, 8 plastikowych przeszkód, 9 drewnianych przeszkód, instrukcja, a dodatkowo same pudełko również jest wykorzystywane w trakcie rozgrywki. Wykonanie jest bardzo dobre i nie można się do niczego przyczepić – rycerz jest ciężki (musi taki być ze względu na swoją funkcję w grze), plastikowe i drewniane elementy są mocne i wytrzymałe.

Zasady gry są bardzo proste, a do tego pierwsze mapy pomagają Wam stopniowo wejść w jej świat. Celem naszej gry jest przedostanie się przez każdy poziom, czasami wykonując pod drodze różne zadania. Gra ma dwa warianty – małą wyprawkę (5 map do przejścia – 1 kraina) lub wielką wyprawę (20 map – 5 krain). W grze występuje kilka ścieżek – czasami będziemy musieli przejść wyznaczoną ścieżką nie wpadając w pułapki, czasami musimy wpychać strażników do odpowiednich dziur, a czasem nawet wrzucać dynamit do odpowiedniego miejsca na mapie. Gracze poruszają Rycerzem za pomocą dźwigni, które unoszą planszę w 4 punktach. Liczy się tutaj pełna kooperacja i zrozumienie. Cel gry jest prosty – nie zginąć!

Gra jest prosta, szybka i przyjemna. Nie można wymagać od niej wielkiej fabuły, czy tego, że będzie się chciało do niej bardzo często wracać (mówimy tutaj o dorosłych graczach). Jest to tytuł, który może okazać się hitem wśród dzieci czy grup mieszanych. My bawiliśmy się całkiem dobrze, chętnie zaprezentujemy tę grę innym graczom, ale po przejściu wszystkich map dwukrotnie, nie odczuwamy wielkiego „ciągu” do powrotu do rozgrywki.

Czy polecamy ten tytuł? Tutaj musimy odpowiedzieć sobie na inne pytanie – komu polecilibyśmy ten tytuł? Jeśli pytaliby nas gracze, którzy do planszówek siadają bardzo rzadko i to w dodatku z pociechami – to jak najbardziej Obłędny Rycerz byłby godny polecenia. Jeśli pytaliby doświadczeni gracze – odpada. Jeśli zaś pytałyby różne placówki, które prowadzą spotkania z grami, to też polecamy – bo w grę warto zagrać, ale na półkę można postawić dopiero o przemyśleniu, czy będziemy do niej wracać.Nazwa: Obłędny Rycerz
Wydawnictwo: FoxGames
Rok wydania: 2019
Najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 
FoxGames

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive