23 lis 2020

"Coś Ty tu nabazgrolił?!" - recenzja gry Podaj Dalej! Bez cenzury

Znacie grę Podaj Dalej? Jest to całkiem przyjemna gra imprezowa. W tym roku Rebel wydał ten tytuł w wersji Podaj Dalej! Bez cenzury. Zauważyliśmy, że ostatnio bardzo dużo gier wychodzi w odmianach 18+, czy to nowy trend? Ale wracając – czy to odgrzewanie kotleta, czy może coś ciekawszego?

Podaj Dalej! Bez cenzury to imprezowa gra dla 4 – 8 osób w wieku 18+. Jedna partia trwa około 20 minut, choć i tak często gra się kilka razy z rzędu. W pudełku z grą znajdziemy karty z hasłami (1200 haseł), 8 ścieralnych mazaków, 4 gąbki, 8 zmazywalnych szkicowników, instrukcję, 8 podstawek pod piwo (w kolorach graczy). Wykonanie jest dobre, mazaki starczą na długo, szkicowniki się nie niszczą, a jeśli nie zetrzecie ich od razu po graniu, to spirytusem schodzi całkiem nieźle.

Zasady są banalnie proste i opierają się na popularnym głuchym telefonie, tylko że szkicowanym. Każdy bierze przed siebie szkicownik, mazak i najlepiej coś procentowego. Następnie gracze dostają po karcie. Wybierany jest numerek i każdy zaczyna od zapisania hasła – potem w zależności od liczby graczy albo zaczyna to hasło rysować, albo podaje je dalej, a sam rysuje od innego gracza. I tak idzie kolejka – rysujemy, następnie zgadujemy co inni narysowali, następnie znów rysujemy i gra trwa do momentu, kiedy wróci do nas nasz notes. Wtedy porównujemy hasło od którego wyszliśmy z tym z jakim skończyliśmy. Im zabawniej tym lepiej! Jest również wersja z punktowaniem, ale jest to dodane na siłę, a i tak wszyscy wiedzą, że nie o to tu chodzi :)

Wersja Bez Cenzury ma dokładnie takie same zasady jak wersja podstawowa, z tym że ma zmienione hasła, dlatego raczej nie zasiadajcie do tego tytułu z młodszymi graczami. Różnica między hasłami jest spora – od kwestii seksualnych, po alkoholowe czy natury osobistej, więc, jak się możecie domyśleć, trzeba się nieźle nagłówkować przy rysowaniu, a jeszcze więcej przy zgadywaniu.

Zasiadając do Podaj Dalej! Bez cenzury obawialiśmy się o nasze umiejętności szkicowania – na szczęście gra jest na tyle elastyczna, że wręcz im mniejsze umiejętności, tym większa zabawa (szczególnie potem, przy tłumaczeniu „co autor miał na myśli”). Jeśli więc też macie takie obawy, to możecie je spokojnie porzucić.

Podaj Dalej! Bez cenzury to bardzo ciekawy tytuł na gry zakrapiane alkoholem – będziecie się świetnie bawić zarówno przy zgadywaniu, jak i rysowaniu. Jeżeli poszukujecie czegoś do grania rodzinnego, to polecamy sięgnąć po podstawową wersję gry Podaj Dalej, bo mimo że nie gra się tutaj na punkty, to zabawa i tak jest świetna!

 Nazwa: Podaj Dalej! Bez cenzury

Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2020
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

 


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive