16 kwi 2021

Jak dobrze znasz Hogwart? - recenzja gry Harry Potter i Magiczny Quiz

Gier quizowych na świecie jest cała masa. Jedne sprawdzają typową wiedzę, inne dodatkowo refleks. Niedawno recenzowaliśmy jedną z lepszych, w naszym mniemaniu, gier quizowych – Wiem Lepiej. Ostatnio w nasze ręce trafiła gra, która jest w pełni zautomatyzowana, a w dodatku pytania są tylko w jednej kategorii. Zapraszamy na Harry Potter i Magiczny Quiz.

Harry Potter i Magiczny Quiz, to gra dla 2-4 osób (zawsze można grać w drużynach :)) sprawdzający wiedzę z filmów o młodym czarodzieju. Zasadniczo ciężko nazwać ten quiz grą, gdyż w tekturowym pudełku otrzymujemy mechanizm, który przemówi do nas głosem dyrektora Hogwartu, prowadząc nas za rękę.

Zasady? Banalne, a w dodatku nie trzeba się ich uczyć, bo po uruchomieniu mechanizmu, zostają one nam przedstawione. Ale tak pokrótce – jak możecie się spodziewać, wcielicie się w przedstawicieli z danego domu. Po wyborze domu wybieramy czy gramy w tryb zaawansowany czy podstawowy (poziom pytań). Następnie słuchamy co mówi do nas dyrektor. Zadaje on pytania, gdzie jedne są skierowana do konkretnego domu, inne są na refleks. Poprawna odpowiedź to 10 punktów, niepoprawna to -20 punktów. Dom, który na koniec gry ma najwięcej punktów, zostaje wygranym.

Tak jak wspomnieliśmy – zasad nie trzeba się uczyć, gdyż są one przedstawiane po włączeniu mechanizmu (można pominąć, by nie słuchać za każdym razem). Są one proste choć trzeba pilnować by odpowiadać w swojej turze (w razie pomyłki da się cofnąć odpowiedź). Początkowo myśleliśmy, że pytania będą banalnie proste i raczej to zabawka „dla dzieci”, ale gra potrafi zaskoczyć - pytania bywają skomplikowane. Odpowiedzią zawsze jest prawda lub fałsz.

Dużym problemem/niesmakiem dla fanów Harry’ego Pottera może być fakt, że pytania opierają się na filmach, co przy niektórych pytaniach ma ogromne znaczenie (różnice między książką, a ekranizacją bywają znaczące). Nie mniej jednak, mając wiedzę, że gra opiera się na filmach, trzeba dostosować swoją odpowiedź.

Harry Potter i Magiczny Quiz to kolejna gra o przygodach młodego czarodzieja, która wychodzi dzięki Rebelowi. Recenzowaliśmy już dla Was Hogwarts Battle, Hogwarts Battle: Obrona przed czarną magią, Dobble HP, a na półce leżą jeszcze Story Cubes Harry Potter. Zatem bardzo liczymy na wydanie innego hitu: Harry Potter: Catch the Snitch! A jeśli chodzi o sam quiz, to polecamy go każdemu maniakowi Harry’ego Pottera, by w końcu móc udowodnić wśród znajomych, kto ma największą wiedzę z życia w Hogwarcie!
Nazwa: Harry Potter i Magiczny Quiz
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz: TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie gry do recenzji

 Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive