11 gru 2015

Zbieramy na Gangsterów! - akcja crowdfundingowa na wspieram.to !

Platforma wspieram.to jest aktualizowana przynajmniej raz w miesiącu o zbiórkę na grę planszową. W grudniu nie mogło być inaczej! 11.12.2015 wystartowała kampania gry Gangsterzy od Czacha Games!

Gangsterzy to prosta gra karciana, w której wcielisz się w Szefa świata przestępczego! Będziesz rekrutował sławnych Gangsterów do swojego gangu i wykonywał różne przestępstwa. Będziesz mógł również używać swoich przestępczych wpływów i łączyć się z gangami innych graczy, aby wykonać konkretne zadanie. A jeśli nadarzy się okazja, będziesz mógł ich bezlitośnie zdradzić i posłać za kratki, a tym samym wygrać grę!

Jest to Polskie wydanie gry Gang Up!,  który został ufundowany dzięki platformie kickstarter. Czy Polska wersja ma również racje bytu? Czas pokaże. Tymczasem zajrzyjmy do pudełka. Znajdziemy w nim: instrukcje, plansze o wymiarach 38 x 48 cm (składana na 4 części - grubość 2,5 mm), 6 żetonów do oznaczania Statusu, 2 żetony monet, 5 kart Szefa Gangu, 3 karty Lokacji, 5 kart Aktualnego Statusu, 5 kart z Symbolami, 30 kart Rozboju, 40 kart Gangsterów, 44 karty Zdarzenia.

Cena? W trakcie trwania akcji można grę zakupić za kwotę 70zł do 15.12.2015, a następnie 85zł. Oczywiście to tylko podstawowe wersje. Poza zbiórką gra ma kosztować docelowo 109zł. Do zdobycia jest również piękny artbook.

O co chodzi w samej grze?  Jak to w Gangsterskich porachunkach – o sławę i szacunek. A żeby to połączyć, twórcy gry nazwali to naszym Statusem. Każdy z graczy rozpoczyna ze Statusem równym 5. Celem gry jest uzyskanie 20 punktów Statusu. Aby je zdobyć przyjdzie nam przeprowadzać rozboje. Jednak, aby rozbój się udał to musimy posiadać już określoną ilość punktów Statusu, oraz odpowiednią siłę gangu. Tę drugą cechę zapewnią nam nasi Gangsterzy. Jeżeli uda się nam uzbierać wszystkie wymagane rzeczy to nasz Status wzrośnie o określoną liczbą punktów. Jeżeli nie to mamy dwa wyjścia: zrezygnować z rozboju lub poprosić innego gracza o pomoc. Jeżeli ten nam takowej udzieli to zdobywa te same nagrody co my. Uważaj jednak! Może Cię on w każdej chwili zdradzić. Jeśli przeprowadzamy rozbój to musimy się liczyć z pewnym ryzykiem. W grze są karty o działaniu natychmiastowym, które mogę być zagrywane przez innych graczy w dowolnym momencie. Mogą oni nam pokrzyżować plany, wezwać policje czy wykorzystać swoje kontakty.

Gra zapowiada się świetnie. Prosta karcianka z masą myślenia. Mam nadzieję, że odniesie ona taki sam sukces jak jej angielska wersja. Zapraszam wszystkich do wspierania!
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive