27 gru 2015

TOP Kitchen – smakowita planszówka

TOP Kitchen to gra planszowa o zarządzaniu kuchnią i menu w restauracjach przeznaczona dla 2-4 osób. Gracze rywalizują pomiędzy sobą kupując składniki w markecie, dobierając przyprawy i gotując potrawy. Podczas rozgrywki ulepszają wyposażenie swojej kuchni i zagrywają karty akcji różnego typu. W ten sposób zdobywają wpływy od zadowolonych klientów oraz punkty prestiżu.

W grze występuje 6 typów składników reprezentowanych przez kolorowe kości, którymi rzucamy na niewielkiej patelni. Z odpowiednio dobranych kart menu można ugotować np. comber jagnięcy na płatkach chrzanowych z batatami, homara w chardonnay z roszpunką i zieloną fasolą czy żabnicę w porto na langustynkach z makaronem pappardelle. W kuchni pomagają nam sprzęty, takie jak piec indukcyjny czy komora chłodnicza oraz dodatkowe bonusy – np. zdolny praktykant czy niezawodny sous chef. Potrawy możemy również sparować z odpowiednimi przyprawami dla lepszego efektu. Poprzez wydawanie smakowitych dań nasza restauracja zaczyna się rozwijać, przynosić dochody i zdobywać prestiż.

Autorem gry jest Mariusz Milewski z Łodzi. Prototyp prezentowany i testowany był m.in. na konwencie Arkhammer w Kaliszu, podczas Łódzkich Portów Gier czy na zabrzańskim Pionku. TOP Kitchen pojawiła się również na wielu mniejszych wydarzeniach. Gra uzyskuje bardzo pozytywne opinie i choć jest prototypem, to już ma grono fanów czekających na jej wydanie.

Informacje o projekcie oraz aktualności można znaleźć na stronie na Facebooku.Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive