9 lip 2016

The Economic War wchodzi do gry! - patronat medialny

Wydawcy, projektanci i autorzy gier planszowych niemal non stop zbierają fundusze na wydanie swoich tytułów za pomocą zbiórek crowdfundingowych. W niektórych przypadkach wręcz padły podejrzenia o wykorzystywanie przez wydawnictwa platform takich jak wspieram.to do zabezpieczenia się przed nieudanym wydaniem gry, bądź brakiem zainteresowania. Do poniższego tytułu nie można mieć takich zarzutów!

The Economic War, bo o tym tytule mowa, rozpoczyna swoją przygodę ze zbiórką już w poniedziałek (11 lipca) na platformie wspieram.to. Co to za gra? Czy warto wspomóc i zaryzykować? Sprawdźcie sami.

The Economic War to strategiczna i edukacyjna gra planszowa dla 2-3 graczy, z możliwością rozbudowy o pakiety dla kolejnych osób. Minimalny wiek graczy to 11 lat. W testach dobrze radziły sobie dzieci w wieku 8 lat. Średni czas rozgrywki to około 90 minut.

Ideą gry jest edukacja ekonomiczna poprzez rywalizację i dobrą zabawę. Gracze wcielą się w role przywódców największych gospodarek świata, odkrywają zasoby i wykorzystują je do tworzenia kapitału.

Celem gry jest wypracowanie największego kapitału mierzonego w punktach PKB. Gracze zdobywają karty, na których określona jest wartość punktów PKB. Największy wpływ na wynik mają punkty za rezerwy walutowe. Wygrywa gracz z najsilniejszą gospodarką.

W odkryciu nowych, nieznanych wcześniej złóż surowców będzie pomocna unikatowa kostka. Wykonana we współpracy z firmą Q-Workshop. Aby odkryć złoże gracz najpierw deklaruje jakiego surowca poszukuje. Ma jeden darmowy rzut kostką. Jeśli wypadnie zadeklarowany przez niego symbol oznacza to, że odkrył złoże poszukiwanego surowca. Los bywa jednak kapryśny, dlatego zawsze może dokupić za walutę dowolną ilość dodatkowych rzutów - to pozwala wpływać na losowość w grze.

The Economic War to gra autorska, tworzona z pasją w rodzinnej atmosferze. Autorem projektu i mechaniki jest: Łukasz Smykla. Projektant związanym z branżą reklamową. Od 16 lat tworzy kampanie BTL dla międzynarodowych marek. Prywatnie fan planszówek, gier strategicznych o niskiej losowości.

My osobiście spotkaliśmy The Economic War na Pionku. Widzieliśmy, że przy „żółtym” stoliku non stop ktoś siedział i grał. Choć już wcześniej słyszeliśmy o samym projekcie to dopiero potencjał, który było widać w trakcie Unpubu na Pionku, przekonał nas, że naprawdę warto wspomóc autora w wydaniu tego tytułu.

Również i Was zapraszamy do wsparcia tego tytułu! Warto wspierać polskich autorów, szczególnie jeśli przedstawiają oni tak dobre tytuły. Serdecznie namawiamy do wsparcia tego projektu na www.wspieram.to

Sterta Gier objęła grę patronatem medialnym z czego jest nam niezmiernie miło, więc w przypadku pytań – piszcie!


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive