9 kwi 2017

Sprawdź swoją wiedzę! - recenzja gry Polska gra quizowa

Szukacie ciekawej gry quizowej? Lubicie sprawdzać swoją wiedzę? Mamy dla Was ciekawą pozycje wydaną przez Tactic Games – Polska gra quizowa w której znajdziecie całkiem sporo ciekawych pytań dotyczących naszego Państwa. Recenzowaliśmy już dla Was quizową grę od Albi (Polska – pytania i odpowiedzi). Jak wypadają te gry w małym porównaniu?

Polska – gra quizowa to rodzinny tytuł, w którym przyjdzie nam wykazać się wiedzą z różnych dziedzin życia. Duże pudło, w środku duża plansza, pionki i 400 kart z pytaniami i odpowiedziami. Dodatkowo są też żetony odpowiedzi – komplet dla 6 graczy. Kategorie w jakich nam przyjdzie się zmierzyć to: historia, kultura, przyroda, geografia, sport, różności.

Zasady gry są banalnie proste. Poruszamy się po okrągłej planszy na której zaznaczone są kategorie. Znacznik kategorii (w kolorach polskiej flagi) wyznacza na jakie pytania będziemy odpowiadać w danej rundzie. Gdy znacznik stanie na pustym polu to mamy dwie możliwości – albo ostatni gracz ma szanse i odpowiada na pytanie i ma możliwość poruszenia się o dwa pola zamiast o jedno, albo ściągami aplikację z dodatkowymi 200 pytaniami. 
Grę cechuje fakt, że wszyscy odpowiadają jednocześnie na to samo pytanie. Naszym wyznacznikiem odpowiedzi (na kartach są 4 możliwości) są żetony, które ma każdy gracz. Gdy chcemy dać odpowiedź wykładamy zakryty żeton przed siebie i gdy zrobią to wszyscy gracze to odsłaniamy wszystkie. Za każdą dobrą odpowiedź przesuwamy swój pionek o jedno pole do przodu. Gra kończy się gdy znacznik kategorii zrobi całe koło – grę wygrywa gracz, którego pionek znajduje się najdalej na planszy.

Pytania są różnorodne i z pewnością nie na wszystkie będziecie znać odpowiedzi. Ważnym aspektem jest to, że wszyscy odpowiadamy jednocześnie i na te same pytania, więc nie ma zarzutów, że „Ty masz łatwiejsze pytania”. Wiadomo, że zdarzają się pytania w kategoriach w których inni są lepsi, ale wszystko jest weryfikowane w kolejnych ruchach.

Grę polecamy każdemu kto jest fanem różnych teleturniejów i quizów. Pytania są ciekawe, gra jest wydana bardzo ładnie  i przyjaźnie. Pytania są różnorodne, więc każdy może się w niej sprawdzić. Fakt, że jest aplikacja jeszcze dodatkowo urozmaica grę i wprowadza dodatkowe pytania. Zdecydowanie polecamy wszystkim, którzy szukają ciekawej gry imprezowej, w którą można grać w każdym wieku.

I.
Klimat
-/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
4,5/6
IV.
Wykonanie elementów
4,5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
5/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5,5/6

Ocena Końcowa: 4,9


Nazwa: Polska gra quizowa

Wydawca: Tactic

Wydanie: pierwsze

Rok: 2016

Sugerowana cena: 67,99 zł

Za grę dziękuję wydawnictwu Tactic
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive