17 wrz 2020

TSUKUYUMI - Full Moon Down - informacja prasowa

Po sukcesie pierwszej gry wydanej w wydawnictwie What the Frog - Elekt, przyszedł czas na ich kolejne dziecko, którym jest Tsukuyumi. Zbiórka na grę ruszy już za parę dni, a dokładnie 22 września! Jako ambasadorzy, serdecznie zapraszamy na krótki opis tego co nas czeka :)

Tsukuyumi to świetnie oceniona na świecie gra strategiczna z asymetrycznymi rasami i całkowicie nielosową walką. Zachwyca dystopijnym światem opartym na japońskiej mitologii jak również unikatową mechaniką akcji i kontrataków stworzoną przez Felixa Martikata. Polska wersja językowa gry zostanie wydana na koniec 2020 roku.

Grę w Early Bird będzie można dostać za 239 złotych, a przez cały okres trwania kampanii za 249 złotych. Dodatkowo do kupienia będzie frakcja ekskluzywna Dark Crusade za 39 złotych, przy zakupie wraz z grą lub 79 samodzielnie (nie będzie ona dostępna w polskiej sprzedaży po zakończeniu kampanii) Zakupić będzie można również frakcje dodatkowe: Kampfgruppe i Sentinels w wyjątkowych cenach, które będzie można dostać również po zakończeniu kampanii. Dla zainteresowanych będą również dodatki rozszerzające grę o dodatkowych graczy do kupienia oddzielnie oraz wiele innych interesujących, mniejszych lub większych, bajerów dostępnych po odblokowaniu podczas zbiórki.

TSUKUYUMI - Full Moon Down to, jak wspominaliśmy na początku, strategiczna gra planszowa, pozbawiona elementów losowych, rzucająca wyzwanie taktycznym umiejętnościom od dwóch do sześciu graczy (w zależności od rozszerzenia).

Modułowa plansza przedstawia jałowe dno wyschniętego Pacyfiku. Wokół uziemionego Księżyca można ułożyć do 40 sześciokątnych kafelków obszarów, z których niektóre charakteryzować się będą cechami jak dodatkowe punkty zwycięstwa, blokady przejść, radioaktywność, itp. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa głównie poprzez podbicie i utrzymanie jak największej liczby obszarów. Sedno gry opiera się na różnorodnych, ale zbalansowanych frakcjach, które walczą o dominację.
W wersji podstawowej zagramy czterema frakcjami: Nomads, Boarlords, Dark Seed oraz Cybersamurai. Jeśli lubicie grać w większym gronie, będzie możliwość dokupienia jeszcze 3 frakcji wspomnianych powyżej.

Na początku gry każdy gracz losuje sześć kart akcji, by początku każdej rundy wybierać jedną z nich, a pozostałe przekazać graczowi po swojej lewej stronie. W kolejnej rundzie z kart, które otrzymuje, wybiera nową i ponownie przekazuje pozostałe karty graczowi po lewej. Wybrana karta określa akcje gracza w danej rundzie. Każda karta akcji jest unikalna i jest dostępna tylko raz na grę.
Akcja walki to podbijanie obszarów (PODBÓJ) oraz eliminowanie jednostek (ELIMINACJA). Wraz z dodatkami pojawia się również kolejna akcja: DEWASTACJA obszarów.
Runda podzielona jest na cztery fazy: biała, zielona, niebieska i czerwona, realizowane w takiej kolejności. Faza kończy się gdy wszyscy gracze, w kolejności zgodnej z torem inicjatywy, wykonają akcje ze swojej karty akcji przypisane do koloru danej fazy.

1. Biała - Każdy gracz wykonuje dwie z czterech standardowych akcji (Ruch, Atak, Budowa, Wydarzenia). Faza biała jest taka sama na każdej karcie akcji.
2. Niebieska - W zależności od karty akcji może to być: zamiana kolejności inicjatywy, wybranie i aktywacja kart wydarzeń, wykonywane efektów specjalnych frakcji i inne.
3. Zielona - W zależności od karty akcji może to być: budowa lub ulepszanie jednostek, przejęcie kontroli nad frakcją ONI i inne.
4. Czerwona - W zależności od karty akcji może to być: ruch, podbój i atak.

Gra kończy się po ustalonej liczbie rund, zalecane są 4 rundy. Wygrywa gracz z najwyższą liczbą punktów zwycięstwa.
My już odliczamy dni i godziny do rozpoczęcia zbiórki, a co wy sądzicie o powyższym tytule?

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive