20 sie 2022

Uderzaj i zdobywaj karty! - recenzja gry Zig Zap

Gry zręcznościowe zawsze wprowadzają mały chaos na stole. Ale czy to źle? Naszym zdaniem nie! Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam grę Zig Zap od wydawnictwa Trefl. Czy sprawdzi się ta gra w każdym domu? Sprawdźmy!

Zig Zap to zręcznościowa gra przeznaczona dla osób od 5 roku życia. Do gry może zasiąść od 2 do 4 graczy, a jedna partia to około 20 minut. Jeżeli znacie produkty z wydawnictwa Trefl, to z pewnością poznacie, że gra utrzymana jest w klimacie i tematyce Rodziny Treflików.

W grze będziecie musieli zdobywać karty poprzez uderzanie w nie packami. Ale nie możecie uderzać w dowolne, a w te, które pasują do Waszych uszu! W pudełku znajdziemy: 4 packi, 4 opaski, 6 par uszu, 4 pionki, planszę, 45 kart, instrukcję. Wykonanie jest całkiem niezłe, więc jeżeli nie pogubicie elementów, to z pewnością gra posłuży Wam na wiele zaciętych partii.

Zasady gry, wspomniane już pokrótce wyżej, są proste. Każdy bierze packę i zakłada opaskę z uszami, a następnie zdecydujcie czy gracie na planszy z wariantem prostym czy trudnym. Pierwszy jest po prostu planszą z polami po których się przesuwacie – za poprawnie zdobytą kartę przesuwacie się o jedno pole do przodu, za błąd – cofamy się o 1 pole. W wariancie trudnym na planszy znajdują się pola, które powodują zamiany uszami i uderzanie w innych momentach gry. Ale co to znaczy poprawnie zdobyć kartę – otóż gra wygląda tak, że gracze odkrywa kartę ze stosu, a my musimy klepnąć i złapał naszą packą kartę, na której widnieje zwierzę, którego uszy mamy na sobie! Gra toczy się do momentu aż któryś z graczy przejdzie na pole z Treflikiem.

Jak widzicie gra jest prosta, aczkolwiek wymaga refleksu! U młodych graczy przede wszystkim ćwiczy umiejętność szybkiego reagowania, ale jednocześnie myślenia tego co się robi, gdyż niepoprawne uderzenie sprawia że cofamy się na planszy!

Czy warto zainwestować w tę grę? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Jest to prosta, stosunkowo tania gra, w której świetnie będą bawić się zarówno dorośli jak i dzieci, więc nie ma problemu by wspólnie zasiąść przy stole. Po spróbowaniu wariantu trudniejszego z pewnością będziecie chcieli tylko w niego grać, gdyż zmiany jakie wprowadza są naprawdę atrakcyjne, polecamy!

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive