4 lis 2022

Czy gry planszowe są tylko dla dzieci?

Z powyższym stwierdzeniem spotkaliśmy się wiele razy, choć musimy przyznać, że z roku na rok świadomość ludzi staje się coraz większa. Kiedyś gry planszowe uznawane były za rozrywkę dla dzieci, a rodzicie czasem wręcz czuli obowiązek siadania do nich, bez czerpania przyjemności.

Na przestrzeni ostatnich lat, trend ten się zmienił bardzo mocno. W Polsce powstało wielu wydawców gier planszowych, którzy nie skupiali się na tych najtańszych produktach. Wychodziło w polsce coraz więcej gier zdobywających różne nagrody w skali europejskiej i światowej. Coraz więcej takich gier było skierowane już nie do 8-10 latków, ale do 16+.

Z czasem wydawcy poszli o krok dalej i zaczęli wydawać stricte gry dla dorosłych. Ich tematyka była różna – od brutalnej, przez czarny humor po tematyki związane z alkoholem czy o zabarwieniu erotycznym.

Poniżej chcielibyśmy zaprezentować kilka takich gier, którymi warto się naszym zdaniem zainteresować:Podaj Dalej: Bez Cenzury

Tytuł ten już recenzowaliśmy na naszej stronie (możecie poczytać TUTAJ). W tym tytule przydadzą się Wam umiejętności rysownicze, ale nie są one wymagane – im dziwniej coś narysujecie, tym więcej śmiechu będzie! Gra zawiera hasła o przeróżnej tematyce: o alkoholu, erotyce, imprezach i innych tego typu tematach. Mimo wszystko warto po nią sięgnąć.


Tajniacy Bez Cenzury

Kolejny tytuł, który jest odmianą znanego hitu. W Tajniakach Bez Cenzury znajdziecie wiele kart wieloznacznych oraz z przeróżnymi aluzjami. Z pewnością łączenie dwuznacznych i niepoprawnych haseł rozkręci każdą imprezę.


Nigdy w Życiu

 

Zapewne kojarzycie grę z seriali czy filmów, gdzie grupa nastolatków siedzi, ktoś rzuca hasło „Nigdy nie…” i osoby które jednak zrobiły daną rzecz, to piją. Ta gra jest podobna choć bardziej musimy określić, który z graczy byłby w stanie wykonać daną rzecz opisaną na karcie.


Czarne Historie

Ta gra to już również klasyk, w której przyjdzie nam rozwikłać zagadki śmierci danej postaci. Jeden gracz czyta zdanie naprowadzające, np. „Mężczyzna zmarł po zapaleniu zapałki i nawet nie trzeba go pochować”, a gracze poprzez zadawanie pytań mają zgadnąć cały przebieg śmierci.

Gier dla dorosłych jest o wiele więcej. W powyższym tekście ujęliśmy gry typowo imprezowe, nie skupialiśmy się na tematach hobbystycznych, ale chcielibyśmy abyście wiedzieli, że gry dla dorosłych to nie tylko tytuły zabawne, wulgarne czy alkoholowe, jest wiele znakomitych gier strategicznych, logicznych, euro, w które bez ogródek łatwiej zagrać z kimś dorosłym niż z nastolatkiem!

 

 

#promocja

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive