27 lut 2023

Propozycja gier - Wiosna 2023

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale to nie oznacza że warto porzucać gry! Poniżej mamy dla Was zestawienie gier, które naszym zdaniem warto ze sobą zabrać na wiosenne wypady!

 

DixitDixit to gra planszowa, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i zgadujemy skojarzenia do kart. Zależy nam na tym, aby daną kartę odgadło jak najwięcej osób, jednocześnie licząc się z tym żeby nie wszyscy postawili na jedną kartę! Świetna gra na niejeden wypad! Polecamy!

 

 

Molkky

 

Zręcznościowa gra, w której zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Naszym celem jest zdobywanie punktów poprzez strącanie drewnianych elementów. Największy trick polega na tym, że elementy mają różna wartość, od 1 do 12, a punkty liczy się w prosty sposób – za zbicie jednego elementu dostajemy tyle punktów ile jest na nim pokazane. Za zbicie większej liczby punktów – tyle ile elementów zbiliśmy, niezależnie od wskazanej cyfry. Gra się do 50 punktów, ale jeśli ktoś przekroczy tę liczbę, to spada do 25, więc trzeba nieźle celować!

Super Mega Fajna Gra

 

 

Ten tytuł był dla nas nie lada zaskoczeniem. Jest to wariacja na temat bingo, w której skreślamy liczby na kartach, ale w zależności czy wypełnimy rząd/kolumnę, to możemy dostać super bonusy! Do tego gra jest mała, więc można ją zabrać nawet na wypad do parku.

 

 

Proszę Wsiadać!

Gra o autobusach, w której będziemy musieli odpowiednio pokierować swoją linią by odwiedzić najlepsze miejsca, jednocześnie pomijając korki! Trochę planowania, trochę śmiechu i zajmowania tras, a to wszystko w małym pudle. Czas rozgrywki 30min, ale zdecydowanie warto.

 

 

Sen

 

Gra z którą spotkaliśmy się w nie jednym miejscu, nawet widzieliśmy jak rodzice grali z dzieckiem w… Mcdonalds! Tak, mała, sprytna, wciągająca gra, w której ćwiczymy pamięć i przebiegłość. Prosta gra, w której zbieramy karty swojego snu, ale zależy nam by miały jak najmniejszą wartość punktową.


Tak prezentują się nasze propozycje gier planszowych na zbliżającą się wiosnę. Wszystkie z powyższych gier miały już swoją premierę, więc możecie śmiało możecie ich szukać w księgarni TaniaKsiążka.pl

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive