18 lip 2023

Wózek widłowy od Lego - recenzja zestawu Wózek widłowy z paletą 30655

Dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl otrzymujemy możliwość recenzowania dla Was innych produktów niż tylko gry planszowe, co niezmiernie nas cieszy. I tutaj podobnie jak przy poprzednich recenzjach, w nasze ręce trafiły LEGO. Tym razem jest to LEGO Technic Wózek widłowy z paletą, o numerze 30655.

LEGO Technic Wózek widłowy z paletą zawiera 78 elementów i instrukcję, a całość zapakowana jest w zgrabny polybag. Tutaj nadal mamy do czynienia z LEGO, więc jeśli chodzi o jakość elementów, ich wygląd i pasowanie, to stoi to na najwyższym poziomie.

Owy zestaw pochodzi z serii Lego Technic, a to już samo w sobie sugeruje, że „coś będzie się ruszać” oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. I oczywiście tak jest – ruchomym elementem, jak można się domyśleć, są widły, którymi można podnosić i opuszczać dołączoną do zestawu paletę. Samo pokrętło chodzi płynnie, nie ma problemu z zacinaniem się czy odpadaniem, choć oczywiście dostosowane jest to do mniejszych rąk, co w rękach dziecka spasowuje się idealnie.

Budowanie poszło sprawnie, mimo tak nielubianej formy instrukcji (jednak bardziej przemawia do nas tradycyjna książeczka). Nie było problemu z rozpoznaniem czy dopasowaniem do siebie elementów, całość zajęła z pół godzinki, ale dzięki temu można było spędzić kolejne wspaniałe chwilę na zabawie owym zestawem (w połączeniu z innymi) ze swoim dzieckiem. Swoją drogą wiecie, że z tego zestawy można stworzyć wiele innych ciekawych pojazdów? Jeśli czytaliście ostatnią recenzje X-Winga to oczywiście wiecie, ale dla tych co nie mieli okazji, to choć nie ma tego w instrukcji, to w internecie można znaleźć wiele pomysłów na „przebudowę”, można stworzyć na przykład lawetę, wysięgnik czy trzykołowy rowerek dziecięcy!

LEGOTechnic Wózek widłowy z paletą to bardzo fajny zestaw, który sprawdzi się jako niedrogi prezent (około 25zł) dla każdego fana tego typu pojazdów. U nas na półce stanął obok wywrotki i miniładowarki (tak by choć trochę było tematycznie). Polecamy!

 

Nazwa: Lego - Wózek widłowy z paletą

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive