3 sie 2023

Bierz ręcznik pod pachę i idź na plażę! - recenzja gry Maui

Logiczne gry często są tymi, które jako pierwsze trafiają na stoły nowych graczy. Najpopularniejszym, naszym zdaniem jest wychwalany Azul. Tym razem w nasze ręce trafiła gra Maui od wydawnictwa Rebel. Czy warto się nią zainteresować?

Maui to logiczna gra rodzinna dla 2-4 graczy, gdzie jedna partia zajmuje około 30 minut. Przeznaczona dla osób od 8 roku życia. Tematyka powiązana jest z tematami wakacyjnymi, bowiem naszym celem jest odpowiednie układanie ręczników na plaży, tak aby uniknąć złośliwych krabów i żeby zebrać jak najwięcej pereł!

Zasady są proste. Każdy z graczy otrzymuje planszę, znaczniki, monetę oraz swój startowy ręcznik. Następnie w swojej turze możemy wziąć ręcznik – darmowy lub płatny, ale lepszy – a następnie układamy ręczniki na swojej planszy tak, aby było jak najwięcej wspólnych kolorów. Niektóre pola są więcej warte, a w zależności od wariantów rozgrywki można zbierać perły lub unikać krabów.

Wykonanie gry jest bardzo dobre. Gra jest kolorowa, od razu kojarzy się z wakacjami nad wodą. Żetony są grube, szkoda że planszetki są zrobione trochę gorzej, ale można to uzasadniać ceną. Większym problemem jest dla nas kolor czerwony i bordowy(?) które są do siebie bardzo zbliżone.

Sama rozgrywka przebiega sprawnie, ale wynika to też z kwestii prostoty zasad, w podstawowym wariancie tak naprawdę tylko dobieramy i dokładamy ręcznik, w tych zaawansowanych dostajemy dodatkowe punkty za perełki (co jest ciekawsze) lub unikać krabów (co nie jest takie trudne). Nadal rozpatrujemy to jednak w kategorii rodzinnej gry logicznej i w tym sprawdza się bardzo dobrze. W grze nie ma interakcji pomiędzy graczami, każdy skupia się na dokładaniu do swojej planszetki.

Maui to ciekawa, prosta gra logiczna, oddająca wakacyjny klimat. Zasady są do wytłumaczenia w kilka minut, rozgrywka nie jest długa, co pozwoli przekonać do niej też najmłodszych graczy jak i tych w już podeszłym wieku. Poza drobnymi niedociągnięciami jakościowymi, to gra broni się graficznie i rozgrywką, więc jest w porządku. Poziom trudności jest dużo niższy od Calico, i trochę niższy od Azula.


Nazwa: Maui
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2023

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive