13 sie 2023

Wyrusz na podbój galaktyki! - recenzja zestawu Lego 75346 Piracki Myśliwiec

W zeszłym roku szturmem na polski rynek wkroczył Disney+, a wraz z nimi wiele produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen. Najbardziej rozpoznawalnym stał się serial Mandalorianin, który w tym roku miał 3 sezon na owej platformie. Wraz z nim do sprzedaży wszedł zestaw LEGO 75346 – Piracki Myśliwiec, który my otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiążka.pl. Czy warto?

Na markę LEGO Star Wars jak zwykle nie możemy narzekać. Piracki Myśliwiec, to zestaw o numerze katalogowym 75346, który składa się z 285 elementów, przeznaczony dla osób od 8 roku życia. Poza statkiem otrzymujemy 2 figurki piratów. Czas składania to około godzinki do dwóch, w zależności od wprawy składającego.

Sam zestaw prezentuje się dobrze, aczkolwiek mamy kilka zastrzeżeń. Po pierwsze jest on bardzo płaski, co sprawia że bez podstawki bardzo ciężko jest go dobrze wyeksponować. Druga kwestia, to wygląd, który jest o wiele lepszy… z tyłu. Przód prezentuje się po prostu OK, tył robi robotę, poza silnikami i efektami odrzutu znajdujemy tutaj również skrytkę na termodetonator. Ważnym aspektem, który został, naszym zdaniem, bardzo dobrze wykonany, to miotacze klocków – zostały ona zgrabnie „schowane” na spód statku, nie wybijają się i nie psują, co czasem się zdarza w innych modelach, końcowego efektu.

Same figurki, które otrzymujemy – pilota piratów oraz Vane’a – prezentują się naprawdę dobrze. Mają świetnie dobraną kolorysytkę, nadrukowane grafiki dobrze oddają, to kogo mają oni przedstawiać – piratów. Vane’a posiada miecz, Pilot posiada blaster. Figurki na bardzo duży plus!

Sam Piracki Myśliwiec jest dla nas kolejnym statkiem z Gwiezdnych Wojen, który trafia do gabloty razem z innymi i czeka na swoją podstawkę, aby był lepiej widoczny. Cały zestaw w swojej półce cenowej (około 110-130zł) jest naprawdę warty uwagi. Dużym plusem jest to, że nie dodano tutaj figurek Mando czy Grogu dla podbicia ceny.

Fani Gwiezdnych Wojen, a szczególnie Mando, odnajdą chęć posiadania tego zestawu. Naszym daniem warto się w niego zaopatrzyć nie tylko dla samego statku, ale dla świetnie wykonanych figurek, które z czasem mogą być wiele warte. Polecamy ten zestaw każdemu. 

 

Nazwa: Lego Star Wars - Piracki Myśliwiec

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive