18 sie 2023

Wyrusz by sprawdzić Kamino! - recenzja zestawu LEGO 75333 Myśliwiec Obi Wana Kenobiego

Dodawanie postaci w formie klocków z danego uniwersum zawsze budzi zachwyt, ale i strach czy będzie to dobrze zrobione. W Gwiezdnych Wojnach wreszcie doczekaliśmy się przedstawiciela Kaminoan. Wybranką została Taun We czyli doradczyni premiera. Możemy ją dostać w zestawie LEGO Star Wars 75333 Jedi Starfighter Obi-Wana.

Zestaw LEGO 75333 to składający się z 282 elementów Myśliwiec Obi Wana z czasów Wojny Klonów. W zestawie poza wspomnianym myśliwcem i figurką Taun We otrzymujemy jeszcze Obi Wana z długimi włosami w opcji ustawienia z zestawem słuchawkowym używanym przy pilotowaniu lub bez niego oraz dodatkowo dostajemy astromecha R4-P17. Ale o figurkach będzie dalej.

Myśliwiec Obi Wana to kolejny już statek, który otrzymaliśmy dzięki współpracy z księgarnią Tania Książka, dzięki czemu rozbudowujemy swoją kolekcję. Jak prezentuje się na tle innych statków? Wygląda on ciekawie, prosto acz elegancko. Jest to myśliwiec który przejawiał się już wcześniej w LEGO w innych wersjach kolorystycznych.

Przy tym zestawie nie sposób nie wspomnieć o figurkach. Zacznijmy od pierwszej minifigurce z rasy Kaminoan. Taun We, doradczyni premiera, która przywitała Obi Wana podczas jego wizyty na Kamino. Jest to figurka z wydłużoną szyją, co świetnie oddaje tę rasę z Gwiezdnych Wojen. Do tego ma bardzo eleganckie nadrukowane szaty, zarówno z przodu jak i z tyłu, co świetnie się prezentuje.

Kolejną figurką jest Obi Wan. Jak wspominaliśmy, jest to wersja Obi Wana z czasów Gwiezdnych Wojen, więc ma on dlugie włosy. Ukryjemy je pod kapturem, który idealnie pasuje do szaty Mistrza Jedi, a jej nadruk również znajduje się na figurce. Z tyłu figurki mamy minimalistyczne nadruki, prezentujące marszczenie się owej szaty. Dodatkowo otrzymujemy niebieski miecz świetlny.

Ostatnią figurką jest R4-P14. Jest to odświeżona wersja droida z nowymi nadrukami. Przód prezentuje się bardzo dobrze, odwzorowuje on droida z filmów czy seriali. Niestety tył pozostał cały biały, co jest nie małym zaskoczeniem i niestety ujmuje temu zestawowi.

Sam Myśliwiec prezentuje się dobrze. Skrzydła w Delta 7 są stosunkowo cienkie, ale w ciekawy sposób rozwiązano sposób montowania R4 – jego odczepioną głowę przymocowujemy na ruchomym elemencie skrzydła (dzięki czemu się kręci), a tułów chowamy do statku, tak że go nie widać). Same naklejki i wykonanie tego zestawu jest bardzo dobre.

LEGO Star Wars 75333 Jedi Starfighter Obi-Wana to zestaw który warto mieć w swojej kolekcji. Przede wszystkim dostajemy po raz pierwszy figurkę Kaminoan, która jest świetnie wykonana. Sam Myśliwiec jest ciekawy, elegancki i dobrze prezentuje się pośród innych statków. Frajda przy samym składaniu jak zawsze wielka, więc z czystym sumieniem polecamy!

 

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 

 

 

 

 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive