21 sie 2023

Odgadnij to po obrazku! - recenzja 100 Pics

Różne gry logiczne czy na wiedzę często trafiają w nasze ręce. Dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować serię 100 Pics, w której znajdzie się 100 zagadek różnego typu. Czy są to pudełeczka w które warto zainwestować? Sprawdźmy!

100 Pics to seria gier od wydawnictwa Rebel, w których znajdziemy Zwierzęta, Kraje, Iluzje optyczne, Zagadki, Flagi. Głównym zadaniem jest odpowiedzieć na pytanie zawarte na karcie. Owe karty są zamknięte w zgrabnym pudełku z okienkami i podpowiedzią. Całość wykonana jest bardzo dobrze, solidnie i nie ma strachu o zniszczenie pudełka czy kart.

Zasady, choć trudno o nich mówić, są proste. Odkrywasz okienka i odpowiadasz na pytania. Czasem to nazwa zwierzęcia, czasem odpowiedź na zagadkę, innym razem rozpoznanie kraju po fladze czy jego kształcie. Oczywiście można sobie to urozmaicać w dowolny sposób, np. przez granie na czas albo otwieranie tylko części okienek. Można również zakrywać podpowiedź, co przy krajach i flagach wymaga dużego wysiłku umysłowego.

100 Pics to gry, które idealnie nadają się na podróż. Zajmują tyle miejsca co większa talia kart, a z pewnością umilą czas w pociągu czy jako pasażera w aucie. Same zagadki czy grafiki są naprawdę dobrze przygotowane i przykuwają uwage.

Cała seria sprawdza się jako ciekawe urozmaicenie do nauki poprzez zabawę. Dzieci nie podchodzą do tych gier jak do przepytywania czy testowania ich logicznego myślenia, ale jak do świetnej zabawy. A zagadki można potem nawet bez kart zadawać innym członkom rodziny co przynosi kolejną frajdę młodszym graczom.

Bardzo polecamy wszystkim całą serię 100 Pics. Dla tych którym bliżej do geografii to oczywiście Kraje i Flagi, Ci co wolą rozwiązać różne podchwytliwe słowne rebusy polecamy Zagadki i Iluzje Optyczne, a tym co chcą sprawdzić swoją wiedzę o zwierzakach polecamy Zwierzęta. Cała seria naprawdę trzyma poziom!

 

Nazwa: 100 pics
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2023

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

 

 

 

 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive