23 lip 2020

Jak dobrze znasz znajomych? - recenzja gry Dylematy 2

W 2015 roku recenzowaliśmy dla Was grę imprezową Dylematy (opinię możecie przeczytać TUTAJ ). W tym roku została wydana druga część, tym razem już w lepszym opakowaniu i lepszej jakości. Czy jednak coś więcej się zmieniło w tym tytule? Sprawdźmy!

Dylematy 2 to imprezowa gra karciana dla 4 – 15 osób, w której zostaną przed Wami postawione nie lada dylematy. Gra zawiera 217 kart, w tym 30 kart głosów, 6 kart trybów rozgrywki, 1 karta kompasu moralnego, 15 dwustronnych kart punktów, 55 kart lekkich dylematów, 55 kart średnich dylematów, 55 kart ciężkich dylematów. Talie zamknięte w osobnych kartonikach, a całość w ładnym, zgrabnym, tekturowym pudełeczku (zdecydowanie lepsza opcja niż papierowa obwoluta jak w pierwszej części).

Rozgrywka sama w sobie się nie zmieniła. Gracze dociągają kartę dylematu, obstawiają, jak większość odpowie, dyskutują i potem wszyscy odkrywają karty. Punkt dostajemy, jeśli zgadliśmy, jak odpowie większość. Ale nie punkty są tutaj sednem tejże gry. Jeżeli chcecie poczytać więcej o zasadach, to wyjaśnialiśmy je TUTAJ.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej – zdobywanie punktów nie jest tutaj głównym zamysłem gry i czasem odnoszę wrażenie, że ta gra mogłaby figurować jako gra „towarzyska”, a nie karciana. Ale do sedna – to właśnie dyskusje nad danym dylematem są tutaj najważniejszą częścią. To dzięki rozmowom możemy poznać, co na dany temat sądzą nasi znajomi i przyjaciele.

Mamy 3 talie Dylematów, oznaczone różnymi kolorami i wiekiem – 12+, 16+ i 18+.  Każda z nich ma swoje karty, które poruszają mniej lub bardziej kontrowersyjne kwestie, z jakimi można spotkać się w danym etapie swojego życia. Oczywiście część z nich jest wyolbrzymiona i nie raz spowoduje uśmiech na Waszej twarzy, ale gry mają to do siebie, że czasem pozwalają się oderwać od rzeczywistości.

Czy warto posiadać Dylematy 2? Naszym zdaniem tak. Nawet jeśli posiadacie pierwszą wersję, to tutaj macie całkiem nowe pytania, a poza tym nadal uważamy, że jest to bardzo ciekawa i wiele wnosząca gra towarzyska, dzięki której możecie się wiele dowiedzieć na temat poglądów swoich znajomych.

Polecamy Wam sprawdzić zarówno pierwszą część (choć już w drugiej edycji, bo została wydana w takim samym opakowaniu jak Dylematy 2), jak i drugą tejże gry. Sprawdza się ona naprawdę nieźle w towarzystwie, i możemy zagwarantować, że będziecie zapominać o punktowaniu, a skupicie się na rozważaniach na mniej lub bardziej szalone tematy!

Nazwa: Dylematy 2
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2020
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 Rebel.pl

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive