6 lip 2020

Co dasz radę złożyć? - recenzja klocków konstrukcyjnych CardBlocks

Klocki były lub są obecne w życiu każdego z nas. W dzieciństwie sami bawiliśmy się przeróżnymi klockami, z których budowaliśmy, co nam tylko do głowy przyszło. Teraz możemy patrzeć, jak nasze pociechy wymyślają coraz to nowe budowle. Klocki konstrukcyjne Cardblocks wychodzą naprzeciw małym konstruktorom, pozwalając tworzyć większe i trwalsze budowle!

Klocki konstrukcyjne Cardblocks to tekturowe klocki, które (w wersji podstawowej) możemy złożyć do prostopadłościanu, by kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt takich prostopadłościanów połączyć ze sobą specjalnymi łącznikami i stworzyć wspaniałą budowlę. W wersji podstawowej znajdziemy 50 klocków oraz całą masę łączników (przy naszym budowaniu nie wykorzystaliśmy nawet połowy).

Klocki przychodzą w formie do samodzielnego złożenia, ale wydawca nie zaleca ich ponownego rozkładania – trzeba więc wygospodarować trochę miejsca na przechowywanie niewykorzystanych elementów. Klocki składa się dość prosto, drobne problemy mogą być przy pierwszych 2-3, potem już montuje się je wyuczonym ruchem – wszystko jest dobrze opisane w instrukcji składania.

Do pudełka dołączony jest katalog, który pokazuje przeróżne konstrukcje, które można złożyć z otrzymanego zestawu. Wśród nich są krzesełka, statki, sofy, wieże, zamki i inne różne ciekawe budowle. Tutaj do pomocy raczej muszą wkroczyć rodzice, bo nie ma jasnej instrukcji, co jak się składa, są jedynie zdjęcia gotowych budowli. Ale to również ma swoje plusy – wymaga od nas (i dzieci) wyobrażenia sobie „jak to może być zrobione” i ewentualnie użycia własnego pomysłu.

W Klockach Konstrukcyjnych mamy bardzo wiele walorów edukacyjnych i rozwojowych. Po pierwsze składamy różne bryły (szczególnie z dodatkami), więc możemy jednocześnie co nieco dziecku przekazać z matematyki. Budowanie wymaga wyobraźni i patrzenia przestrzennego, dodatkowo rozwija kreatywność dzieci. Podczas składania klocków, dziecko ćwiczy zdolności manualne. No i na końcu kontakt z rodzicami – często opiekunowie będą się wciągać w zabawę, co pozwoli polepszyć kontakt z dzieciakami.

Klocki Konstrukcyjne Cardblocks to ekologiczna zabawka dla małych i dużych. Z czystym sumieniem możemy Wam polecić tę formę rozrywki, gdyż rozwija ona bardzo wiele różnych cech naszych dzieci. Jest to całkiem przyjemna odmiana klocków. Poza tym, że może ozdabiać pokój, to może być też wykorzystana do zabawy z innymi zabawkami. Dodatkowo klocki są tekturowe, brązowe, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by je dzieci pokolorowały! Polecamy!

Nazwa: CardBlocks Klocki Konstrukcyjne
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2020
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
Egmont - Kraina PlanszówekShare:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive