4 sty 2024

Bierz AT-ST i pędź na Endor - recenzja zestawu LEGO Star Wars AT-ST 75332

Powracamy do Was z zestawami LEGO przeznaczonymi dla mniejszych składaczy, to znaczy te z oznaczeniami 4+. Tym razem jest to zestaw LEGO Star Wars AT-ST 75332, czyli coś dla najmniejszych fanów Gwiezdnych Wojen. A całość dzięki współpracy reklamowej z TaniaKsiazka.pl

Zestaw LEGO Star Wars AT-ST 75332 składa się z 87 elementów, z których zbudujemy tytułowego AT-ST, drzewo dla Ewoków, Ścigacz oraz w któryrm dostaniemy 3 figurki: Scout Troopera, Wicketa, i pilota AT-ST. Choć elementów jest stosunkowo mało, to są one duże, więc zdecydowanie będzie co prezentować na półce.

Składanie idzie szybko i gładko, instrukcja jak zawsze przejrzysta, dziecko, nawet poniżej 4 roku życia, nie miało większego problemu z poskładaniem tego zestawu. Jeżeli chodzi o sam jego wygląd to zdania są podzielone. AT-ST jest oczywiście mniejszy, ale przez to wygląda nieproporcjonalnie i czasem wręcz zabawnie. Ścigacz jest dość słabo odwzorowany, w zestawach LEGO miewaliśmy już lepsze ścigacze, tutaj, moim zdaniem, zrobione trochę na siłę.

Przyjrzeć się należy jednak figurkom. Zacznijmy od pilota AT-ST. Po pierwsze ma bardzo klimatyczny hełm z nadrukowanymi okularami. Oczywiście mamy do wyboru dwie opcje wyrazu twarzy. Całość świetnie się prezentuje.

Drugim jest Ewok – Wicket. Plusem jest to, że dostaliśmy kolejnego Ewoka w zestawie LEGO, a często ich nie mamy. Samo wykonanie jest co prawda takie sobie, nas specjalnie nie urzekł, nie ma tej swojej pozornej niewinności.

Ostatni jest Scout Trooper, który naszym zdaniem prezentuje się bardzo dobrze. Nadruki na torsie i nóżkach są całkiem fajne i klimatyczne no i hełm robi całą robotę, gdyż jest to jeden z naszych ulubionych hełmów z całej serii LEGO Gwiezdnych Wojen.


Sam zestaw LEGO Star Wars AT-ST 75332 jest uniwersalny, wpasuje się w inne by tworzyć jedną całość. Świetnie sprawdzi się jako zestaw do zabaw i odwzorowywania zarówno Bitwy o Endor jak i innych bitew z udziałem AT-ST.

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive