9 sty 2024

Czy odgadniesz je wszystkie? - recenzja gry SideQuest: 7th Sea

"SideQuest: 7th Sea" to gra planszowa w stylu escape room, osadzona w fascynującym świecie inspirowanym grą fabularną "7th Sea". Przechodząc przez to nietypowe wyzwanie, mam trudność z opowiedzeniem o grze bez zdradzania zbyt wielu szczegółów, jednak postaram się przekazać wrażenia, które towarzyszyły mi podczas rozgrywki.

SideQuest: 7th Sea to wydana przez Rebel gra przeznaczona dla osób w wieku od 14 lat. Liczba graczy to 1 – 4, a czas rozgrywki waha się od 90 do 120 minut. W świetnie zilustrowanym pudełku znajdziemy: 47 kart, tabelę odpowiedzi, 8 kafelków odpowiedzi, arkusz wskazówek, tekturową figurkę, 4 kafelki zagadek, 6 kartonowych totemów, 3 arkusze + podwójna plansza dzięki którym stworzymy trójwymiarową scenerię.

Już na samym początku, okładka gry przyciąga uwagę i w pełni spełnia swoją rolę w budowaniu atmosfery. Ilustracje na kartach wyglądają na ręcznie rysowane i chociaż nie robią takiego wrażenia jak okładka, są czytelne i pełne charakteru, co z pewnością dodaje uroku rozgrywce.

Mechanika gry, będąca połączeniem łamigłówek i logicznych zagadek, utrzymuje tempo rozgrywki na odpowiednim poziomie. Różnorodność zadań przeciwdziała monotonii, a wysoka jakość komponentów gry, w tym solidnie wykonane arkusze i plansze i estetyczne ilustracje, zwiększa przyjemność z rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że gra jest przeznaczona jest teoretycznie do rozgrywki solo lub w max 4 osoby, ale naszym zdaniem najlepiej zagrać w 1 – 2 osoby, co jest zdecydowanie zalecane dla optymalnego doświadczenia. Trudność zagadek utrzymana jest na zróżnicowanym poziomie, co stanowi wyzwanie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Dołączony arkusz wskazówek pozwala na stopniowe odkrywanie podpowiedzi, co jest idealne dla tych, którzy chcą utrzymać balans między samodzielnym rozwiązywaniem zagadek a korzystaniem z wskazówek.

Przestrzenna scenografia, choć standardowa w tego typu grach, jest solidna i nie sprawia problemów podczas eksploracji. Narracja w stylu błyskotliwego bohatera dodaje uroku i świeżości grze, nadając jej unikalny charakter.

Podsumowując, "SideQuest: 7th Sea" to świetna propozycja dla miłośników gier typu escape room, oferująca nie tylko fascynujące wyzwania logiczne, ale także wprowadzająca gracza w intrygujący świat inspirowany grą fabularną. Pomimo kilku drobnych zastrzeżeń, gra dostarcza satysfakcjonujące doświadczenie i z pewnością warto się z nią zmierzyć.

Nazwa: SideQuest: 7th Sea
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2023

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive