17 sty 2024

Wybierz się na przejażdżkę! - recenzja zestawu LEGO 41746 - Szkolenie Koni

Kolejny zestaw LEGO, który trafia w nasze ręce to LEGO 41746 - Szkolenie Koni, z serii Friends, czyli serii dla wszystkich dzieciaków, którzy pragną odgrywać role i scenariusze z życia wzięte, w lokalizacjach dobrze im znanych jak place zabaw, sklepy czy ogrody botaniczne.

LEGO Friends 41746 - Szkolenie Koni otrzymaliśmy dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl. Zestaw ten zawiera 134 elementy i jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia (choć nasza niespełna 4letnia pociecha też sobie z nim świetnie poradziła). Jakościowo nie możemy się oczywiście do niczego przyczepić, LEGO na najwyższym poziomie. Jedyny problem, choć mamy go często właśnie w serii Friends, to kiepsko trzymające się włosy postaci.

Samo składanie zestawu poszło sprawnie. Zestaw podzielono na 3 woreczki - w pierwszym mamy koło do kręcenia, balkonik i taczkę, w drugim podstawę stadniny wraz z prysznicem, wystawką nagród oraz postacią i małym koniem, a w trzecim tory przeszkód i dużego konika wraz z zestawem do pielęgnacji. Po połączeniu wszystkiego w całość prezentuje się to bardzo dobrze.

Zestaw Lego 41746 bardzo dobrze został przyjęty przez naszą pociechę. Od razu po zbudowaniu i chwili zabawy, padło hasło że trzeba zbudować więcej torów przeszkód dla konika i tak też się stało. Pokazuje to, jak takie klocki budują wyobraźnie, a dzięki temu że trzeba sobie poskładać z innych klocków, bez instrukcji, to ćwiczy się logiczne myślenie i układanie przestrzenne. 

Choć jest to zestaw 4+, to możemy śmiało polecić go również starszym dzieciakom, którzy pragną uzupełnić swoją kolekcję serii Friends. Zestaw Szkolenie Koni świetnie uzupełni place zabaw czy inne miejsca, może być również pierwszym zestawem, od którego młody układacz zacznie swoją przygodę. My bardzo dobrze bawiliśmy się zarówno przy przeszkodach które są w zestawie, jak i przy dobudowywaniu kolejnych, tworząc cały tor do skoków i pokazów. Polecamy!

 
 
 
 
 
Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive