23 sty 2024

Pomóż rozwikłać tajemnice! - recenzja gry Kryminauci

Gry detektywistyczne były u nas zawsze mile widziane. Detektyw, w każdej tematyce czy Kroniki Zbrodni czy 50 Clues zawsze były u nas świetnie przyjmowane. Sięgnęliśmy zatem po grę Kryminauci.
 
"Kryminauci" to nowa propozycja dla miłośników gier dedukcyjnych, wprowadzająca graczy w świat kryminalnych zagadek. Gra skupia się na rozwiązaniu sprawy śmierci biznesmena z Olsztyna, oferując interaktywną ścieżkę śledczą i prowadząc graczy przez pięć kopert z tajnymi dokumentami.

Zacznijmy od samej zawartości gry. Pięć kopert z napisem "ściśle tajne" to już na starcie obietnica tajemniczych rozwiązań. Rozpakowanie ich odsłania świat autentycznych dokumentów – zdjęć, protokołów przesłuchań, wycinków z gazet. To wszystko jest starannie przygotowane i trzyma najwyższy poziom. Nie do przecenienia jest także oprawa dźwiękowa na panelu gracza. Prawdziwe dialogi z przesłuchań, wysokiej jakości aktorskie role – to elementy, które wnoszą niezapomniany klimat do rozgrywki.

W kwestii zasad rozgrywki "Kryminauci" stawiają na prostotę. Logowanie się na stronie kryminauci.pl i rozpoczęcie śledztwa przebiega sprawnie. Gracze muszą analizować zawartość kopert, wyciągać wnioski i odpowiadać na pytania, co prowadzi do odkrywania kolejnych faktów w sprawie śmierci biznesmena z Olsztyna. Ta prosta, ale zarazem intrygująca mechanika sprawia, że gra jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców, nawet dla tych, którzy nie są doświadczonymi planszówkowiczami.

Wrażenia z gry są ogólnie dobre, choć nie uniknęliśmy pewnych problemów. Merytoryczne przygotowanie dokumentacji, dialogów na stronie oraz samą zagadkę oceniamy naprawdę dobrze. Jednak pojawiły się pewne zastrzeżenia w momencie gdy wiedzieliśmy, o co chodzi, ale mieliśmy trudności z odnalezieniem odpowiednich miejsc na stronie. To może prowadzić do pewnego frustrującego szukania kombinacji, bo pokazujemy na zdjęciu daną rzecz, ale według strony powinniśmy ją pokazać na przybliżeniu tego zdjęcia...

Cała rozgrywka zajęła nam 4-5 godzin, co stanowi zadowalający czas dla jednorazowej rozgrywki. Ważniejszą tutaj rolę odgrywa cena, która oscyluje w okolicach 200zł i fakt, że po jednorazowym ukończeniu materiały można w zasadzie wyrzucić, budzi pewne wątpliwości co do opłacalności. My zawsze tutaj przytaczamy przykład kina – bilety do kina to około 25zł od osoby, więc jeśli wybierzemy się grupą czteroosobową to płacimy 100zł za około 2h rozrywki. Tutaj mówimy o 4-5 godzinach, więc w pełnym składzie warto się na ten tytuł zrzucić.

Podsumowując, "Kryminauci" to tytuł, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gier dedukcyjnych, ceniącym autentyczność, angażującą fabułę i atmosferę śledztwa. Mimo pewnych niedogodności, gra może stanowić interesujące wyzwanie dla tych, którzy szukają nietypowej rozrywki, choć kwestia ceny może być dla niektórych decydującym czynnikiem przy zakupie.Dziękujemy serwisowi Kryminauci za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive