10 lut 2024

Sprawdź zdrowie kozy! - recenzja zestawu LEGO Friends 42632 Lecznica dla zwierząt gospodarskich

Zestawy LEGO Friends, szczególnie te 4+ zawitały w naszym domu na dobre i chyba prędko go nie opuszczą. Nasza pociecha wciągnęła się w tę zabawę niczym my w planszówki przed laty, więc wszystko wskazuje, że trzeba szykować nowe miejsce. Szczególnie, że do naszej kolekcji, dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl, dołączył zestaw LEGO Friends 42632 Lecznica dla zwierząt gospodarskich.

LEGO Friends 42632 Lecznica dla zwierząt gospodarskich, to zestaw zawierający 161 elementów dla dzieciaków 4+. Jest to zestaw z roku 2024, ale wpasowuje się bardzo dobrze do zestawów z lat poprzednich. W zestawie znajdziemy dwie figurki (Autumn oraz panią weterynarz Gabriel) oraz zwierzaki – dwie kozy i królika. Poza tym pełen zestaw do badania, ważenia oraz wożenia zwierzaków, gdyż w zestawie mamy również auto z przyczepką. Do tego mamy masę akcesoriów dla weterynarza (stetoskop, termometr, czepki, etc.), ale również artykuły spożywcze jak i mniejsze zwierzaki (pszczoły, biedronki).

Samo składanie jest proste i intuicyjne. Zestaw podzielono na 3 części, do każdego oczywiście osobna instrukcja. W pierwszej części zbudujemy główną część naszej lecznicy, w której mamy wejście/garaż oraz stół do badań i szafeczki na nasze akcesoria, drugi zestaw to dobudówki z lewej i prawej strony, jedną z nich jest waga i komputer, a w drugiej miejsce do mycia zwierzaków, trzeci zestaw to domek dla króliczka oraz samochód. Wszystko to łączy się w jedną całość i prezentuje bardzo dobrze.

Jako posiadacze już sporej liczby zestawów dla 4+, najczęściej obawiamy się małych elementów, które nie mają swojego miejsca (szczotki, przysmaki, dodatki) i przez co często się gubią (co nie zawsze zostaje łatwo przyjęte przez niespełna czteroletnie dziecko). Tutaj jest troszkę inaczej, bo większość akcesoriów schowamy do dedykowanych szafeczek, a część innych ma skrzyneczki (jak np. owoce), za co wielki plus.

Zestaw LEGO 42632 jest bardziej stonowany jeśli chodzi o kolory, dominuje tutaj zieleń i niebieski, ale wszystko pięknie spina się w całość. Zarówno stół do badań jak i waga są takich wymiarów, że nawet większe zwierzątka z innych zestawów można przyprowadzić do tej lecznicy i sprawdzić ich stan zdrowia.

Powyższy zestaw porusza jeszcze jedną ważną kwestię, której warto uczyć od małego. Mianowicie jedna z postaci – Autumn – nie posiada ręki. Nie przeszkadza jej to jednak w wożeniu zwierzątek, zabawy z nimi czy pomocy przy badaniu. Uczy to dzieci, że mimo wszelakich niepełnosprawności z którymi mogą się spotkać w życiu, to wszyscy jesteśmy warci uwagi i nikt nie powinien być odtrącany. Jest to też dobry zalążek do rozmów na temat pewnych niepełnosprawności, które mogą zostać zainicjowane zarówno przez dziecko (a czemu ta Pani nie ma rączki?) jak i przez rodziców.

Zestaw LEGO Friends 42632 Lecznica dla zwierząt gospodarskich wpasowuje się w inne zestawy bardzo dobrze i może bez problemu czy odstawania stać się częścią naszego miasta Lego Friends. Sprawdzi się zarówno jako jeden z pierwszych zestawów dla czterolatków jak i kolejny do kolekcji by uzupełnić to co już macie. Polecamy!

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive