6 lut 2024

Zapraszamy do naszego domu! - recenzja LEGO 41724 Dom Paisley

Kontynuując serię LEGO w naszej kolekcji dla najmłodszych, otrzymaliśmy zestaw Lego 41724 Dom Paisley od księgarnia TaniaKsiazka.pl. Jest to zestaw z serii Lego Friends, przeznaczony dla dzieciaków 4+. Czy warto?

LEGO 41724 Dom Paisley zawiera 185 elementów, w tym 4 figurki: Paisley, Ella, Jonathan oraz króliczka. Poza tym otrzymujemy zestaw z którego zbudujemy tytułowy domek, który jest piętrowy. Zestaw na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze i kolorowo, instrukcja jak zwykle przejrzysta, składanie przedstawione jest przystępnie za pomocą dłoni na których leżą klocki potrzebne do ułożenia na danej stronie.

W zestawie znajdziemy 3 woreczki i odpowiadające im 3 instrukcje. W jednym znajdziemy parter, w drugim pięterko, w trzecim rzeczy dookoła (miejsce do siedzenia w ogrodzie, stolik, miejsce dla króliczka). Do tego dostajemy wyżej wymienione figurki i różne gadżety jak gitarę, owoce, książkę z nutami i inne.

W domku na parterze znajdziemy kuchnie, w której można przygotować pyszne gofry lub rogaliki, możemy też schować rzeczy do lodówki i umyć naczynia. Na piętrze znajdziemy łazienkę z toaletą, prysznicem i gadżetami oraz pokój. Cały domek choć piętrowy to jest łatwo rozczepialny, więc może wszystko stać spokojnie obok siebie.

Zestaw LEGO 41724 wpasowuje się bardzo dobrze do innych zestawów z Lego Friends. Dzięki nowym minifigurkom, dzieci mogą odgrywać różne role, od wspólnego relaksu, poprzez gotowanie, mycie się czy zabawy z króliczkiem.

Choć sam zestaw prezentowany jest jako 4+, to do samej zabawy świetnie sprawdzi się również dla starszych dzieciaków, gdyż zawiera ciekawe elementy i daje wiele możliwości odgrywania konkretnych scen. Dzięki rozdzieleniu danych pięter na różne woreczki, dzieci mogą składać w częściach a pomiędzy tym już się bawić, a dla tych co lubią burzyć i budować od nowa, to jest to świetne rozwiązanie, gdyż nie trzeba całego zestawy rozkładać naraz. Polecamy.

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive