21 sie 2020

Aktualizacja WhatsApp - co nowego dostaniemy?

WhatsApp to jedna z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych na świecie. Dzięki niej możemy komunikować się z ludźmi na całym świecie. Można choćby wysłać znajomemu kod na bonus za rejestrację bez depozytu, zdjęcia czy też dokumenty. Dzięki najnowszej aktualizacji będziemy mogli liczyć na kilka ciekawych dodatków.

Czym jest WhatsApp?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, WhatsApp to jedna z najbardziej znanych i popularnych aplikacji mobilnych. Jako komunikator internetowy została wydana dokładnie 24 lutego 2009 roku. Towarzyszy nam zatem od ponad 10 lat. WhatsApp cieszy się powodzeniem z kilku względów. Po pierwsze pozwala na przesyłanie zdjęć i wiadomości między co najmniej dwoma użytkownikami. Możliwe jest w niej tworzenie grup. W odróżnieniu choćby od Messengera zapewnia przesył zdjęć w wyższej jakości, co jest przydatne choćby w tworzeniu wspólnej galerii z wyjazdu, wycieczki. Użytkownicy aplikacji mogą również przesyłać sobie dokumenty, notatki, w tym głosowe, jak i wykonywać darmowe połączenia telefoniczne i wideo. Oczywiście w każdej sytuacji niezbędne jest posiadanie połączenia internetowego.
Od samego początku aplikacja dba o pełne bezpieczeństwo użytkowników. Posiada ona bowiem pełne szyfrowanie end-to-end. Dzięki temu nasze wiadomości, zdjęcia, filmy czy dokumenty są odpowiednio zabezpieczone przed niepożądanymi osobami. Po dostarczeniu wiadomości czy zdjęć aplikacja nie przechowujemy ich na swoich serwerach WhatsApp. Aplikacja dostępna jest także jako dodatek w wersji PC. Jest oczywiście w pełni darmowa. Ciekawostką może być to, że w 2014 roku została ona wykupiona przez Facebooka za ponad 14 miliardów dolarów! Obecnie z aplikacji na całym świecie korzysta ponad 2 miliardy osób.

Nowa aktualizacja

Na początku lipca WhatsApp ogłosił, że w ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie wprowadzona aktualizacja, która przyniesie kilka zmian i nowości. Wiele osób z pewnością ucieszą animowane naklejki. Twórcy mają udostępnić nowe pakiety animowanych naklejek, które zapewnią każdemu z nas jeszcze więcej zabawy czy też prostą możliwość wyrażania emocji. Z naklejek już teraz korzystamy coraz więcej, w związku z tym nowe pakiety będą przydatne.
Kolejną nowością mają być kody QR. Umożliwią one proste i szybkie dodawanie nowego kontaktu poprzez zeskanowanie kodu QR. Będzie to ułatwienie dla tych osób, które nie lubią za bardzo wpisywać mozolnie wszystkich numerów. W przypadku wersji na komputer programiści wprowadzają w WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit tryb ciemny, który przypadł do gustu wielu użytkownikom mobilnym.
Bardzo ciekawe wydają się nowe ulepszenia połączeń wideo. Aktualnie w połączeniach wideo może uczestniczyć nawet do 8 osób. Jako uczestnicy takiego grupowego kanału wideo możemy zdecydować, komu chcemy poświęcić więcej uwagi. W takiej sytuacji będziemy mogli nacisnąć i przytrzymać wideo użytkownika, dzięki czemu ta osoba wyświetli się nam na pełnym ekranie. To bardzo ważna aktualizacja, albowiem wprowadzona kilka tygodni temu opcja wideo rozmów do 8 osób prezentowała się nieco chaotycznie. Teraz zostanie uporządkowana. W czatach grupowych dodana zostanie także ikona wideo. Ostatnią ciekawą nowością będzie możliwość ustawienia statusu w KaiOS. Zapewnia ona nam udostępnianie aktualizacji statusu, który automatycznie zniknie po 24 godzinach.

Na co czekają użytkownicy?


Nie da się ukryć, że część z wprowadzonych nowości okaże się dla nas przydatnych, zwłaszcza lepszy system rozmów grupowych czy kody QR. Jednak wielu użytkowników z pewnością oczekiwało by więcej zmian. Jedną z najbardziej pożądanych jest zapewne możliwość wykonywania połączeń głosowych lub wideo w wersji na komputer. Jest ona obecnie okrojona i nie pozwala na wiele rzeczy.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive