21 lip 2021

Opowiedz swoją magiczną historię - recenzja gry Story Cubes Harry Potter

Gdy chodzi o gry/zabawki, w których wymyślamy różne historie, to na pierwszą myśl przychodzą nam zawsze Story Cubes. Wyszła ich cała masa, z przeróżnymi tematami i praktycznie zawsze te kostki znajdowały odbiorców bez większego problemu. W nasze ręce trafiły Story Cubes Harry Potter, które są tematycznie powiązane z magicznym światem Hogwartu.

Story Cubes Harry Potter to prosta gra dla osób od 6 roku życia, bez ograniczeń „liczbowych”. Zawartość małego metalowego pudełka to 9 kości i instrukcja. Kości wykonane są w bardzo estetyczny sposób na biało złoty kolor, a grafiki i opakowanie zewnętrzne wpasowuje się świetnie w całą serię gier wydawanych pod szyldem Wizarding World.

Jeżeli chodzi o same zasady rozgrywki, to są one stosunkowo proste i podzielone na dwie części: „Mój bohater” oraz „Epickie opowieści”. W pierwszym wariancie, gracz rzuca 3 koścmi, na ich podstawie tworzy bohatera, a następnie rzuca wszystkimi 9 kostkami i na ich podstawie wymyśla całą historię. Drugi wariant to stworzenie całej historii przez wszystkich graczy – pierwszy gracz rzuca wszystkimi kostkami, wymyśla pierwszy rozdział historii na ich podstawie, a każdy kolejny gracz, rzucając w swojej turze, kontynuuje historie, tak by ostatni gracz ładnie mógł ją zakończyć. W grze nie ma podliczania punktów czy wyłaniania zwycięzcy – liczy się dobra zabawa!

Całą serię Story Cubes ciężko nazwać grami, gdyż gry kojarzą nam się z rywalizacją, punktowaniem czy wybieraniem zwycięzców. Tutaj kości ukierunkowane są na dobrą zabawę, pobudzanie wyobraźni i kreatywnego myślenia. I to właśnie jest główna cecha wszystkich kości z serii Story Cubes.

Story Cubes mogą mieć naprawdę szerokie zastosowanie. Od zwykłego pobudzania wyobraźni, tworzenia historii (nic nie stoi na przeszkodzie, by historie zapisywać czy rysować postaci), mogę one być pomocne dla osób poszukujących weny (zawsze można sobie rzucić i coś napisać, co dalej pobudzi nasz mózg do pracy). Przydaje się również w nauce, bo kto broni opowiadać dane historie po angielsku?

Story Cubes Harry Potter to bardzo ładnie wydana zabawka, dzięki której Wasze dzieci będą rozwijać kreatywność, wyobraźnie, otwartość na wyrażanie swojego zdania. Jednocześnie fani Harrego Pottera będą świetnie się bawić i szukać w pamięci scen z filmów czy książek, by ładnie dopasować swoją historię do istniejącego świata. Polecamy!

Nazwa: Story Cubes Harry Potter
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive