12 lip 2021

Rozwiąż tajemnicę Makbeta — recenzja gry Kryminalne Zagadki: Upiór w Muzeum

Na łamach naszego bloga znajdziecie kilka artykułów o grach z serii Escape Room wydawnictwa FoxGames, jak chociażby Magiczna Sztuczka. Jednak dziś opowiemy wam o kolejnej serii gier kieszonkowych spod tego samego szyldu wydawniczego. Wcielicie się rolę detektywów i będziecie musieli rozwiązać zagadkę kryminalną. Jesteście gotowi? Zatem dowiedzcie się, kim jest tytułowy Upiór w Muzeum.

Kryminalne Zagadki: Upiór w Muzeum to karciana gra detektywistyczna przeznaczona dla 1-6 graczy w wieku 12+. W pudełku znajdziecie 62 karty oraz zestaw spinaczy, którymi będziecie zaznaczać odpowiedzi na pytania dotyczące waszego śledztwa. Sprawdzajcie każdy ślad, dyskutujcie między sobą, podejmujcie dobre decyzje, aby dowiedzieć się, czy muzeum, do którego zostaliście wezwani, jest faktycznie nawiedzone!

W serii gier KryminalneZagadki mamy do rozwiązania daną sprawę, do której, jako zespół śledczych, zostaliście przypisani. Jak zwykle w recenzjach takich gier nie powiemy za dużo, by nie zepsuć wam niespodzianki i przyjemności z odkrywania fabuły. Musicie jednak wiedzieć, że gra tak samo, jak we wspomnianych na wstępie Escape Room'ach, prowadzi was przez początek i tłumaczy obowiązujące zasady gry. Na samym początku musicie stworzyć z pudełka gry oraz kart trójwymiarowy model muzeum, który będzie się zmieniał w trakcie gry, wraz z odkrytymi kolejnymi wydarzeniami. Następnie rozdajecie uczestnikom rozgrywki karty z talii i trzymacie je w sekrecie dla siebie. Chociaż gracie kooperacyjnie, to te karty, jak i kolejne, które pozyskacie, są widoczne tylko dla was. Będziecie je jednak zagrywać na środek stołu, gdy przyjdzie wasza kolej — wymaganiem jest tutaj odpowiednia ilość zarchiwizowanych (odrzuconych) kart, bez czytania ich zawartości dla całej drużyny. Warto więc odpowiednio weryfikować, które karty są zbędne, a które wręcz musicie przekazać pozostałym śledczym. Ze wszystkich zagranych kart, oraz wraz z rozwojem fabuły, będziecie w stanie ustalić pewne fakty, by finalnie móc odpowiedzieć na serię pytań dotyczących waszego śledztwa. Zaznaczając odpowiednio spinaczami — sprawdźcie odpowiedzi na odwrotach kart i policzcie zdobyte punkty. Na ostatniej karcie z talii rozpisana jest tabela z punktacją — to właśnie teraz się okaże, czy spartoliliście śledztwo, czy jesteście jednomyślnym zespołem, który trzyma rękę na pulsie, łapiąc złoczyńców!

Kryminalne Zagadki: Upiór w Muzeum to detektywistyczna gra karciana, która spodoba się osobom, które lubią gry tego typu. Jak obiecaliśmy — nie będzie żadnych spoilerów, ale możemy wam powiedzieć, że tylu zwrotów akcji w fabule nie widzieliśmy już od dawna. Ciekawostką jest to, że jako śledczy dostajecie szczątkowe informacje per osoba i to od was zależy, czy zagracie dobre karty, by połączyć fakty z inną kartą, zagraną wcześniej przez waszego towarzysza. Chyba nie musimy wam mówić, że najważniejszą częścią i jednocześnie „mięsem” tej gry będą wasze rozmowy i spekulacje o tym, co się wydarzyło.

Upiór w Muzeum bardzo nam przypadł do gustu i zdecydowanie czekamy na kolejne gry z tej serii. Ciekawym jest fakt, że wykorzystując pudełko oraz karty, tworzycie wizualną oprawę miejsca zbrodni. Widzicie wszystkie szczegóły i podpowiemy wam tylko tyle, że warto dobrze się przyglądać kartom, bo będą się one zmieniały wraz z postępem fabuły i dodawały nowe szczegóły do śledztwa.

Kryminalne Zagadki: Upiór w Muzeum jest grą dedukcyjną, na spostrzegawczość oraz na wyciąganie wniosków. Ćwiczycie pamięć i logiczne myślenie. Jednak jak już wspomnieliśmy, nam najbardziej podoba się czynnik ludzki — czyli wspólne rozmowy na temat śledztwa. Gorąco polecamy sprawdzić ten tytuł!

Nazwa: Kryminalne Zagadki: Upiór w Muzeum
Wydawnictwo: FoxGames
Rok wydania: 2020
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames wysłanie egzemplarza recenzenckiego


 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive