31 paź 2019

Pokonasz wszystkie sztuczki? - recenzja gry Escape Room: Magiczna Sztuczka

[BRAK SPOILERÓW] 


 Pod koniec zeszłego roku w nasze ręce trafił kieszonkowy Escape Room Skok w Wenecji, wydawnictwa foxgames. Już wtedy byliśmy bardzo zadowoleni z tej formy rozrywki, a teraz chcielibyśmy Wam zaprezentować kolejną odsłonę tychże Escape Roomów, mianowicie Magiczna Sztuczka. Czy tak samo warto poświęcić swój czas i pieniądze jak przy poprzedniej odsłonie?
 
Escape Room: Magiczna Sztuczka to gra karciana dla 1 – 6 graczy w wieku powyżej 12 lat. W tym Escape Roomie będziecie wspólnie rozwiązywać zagadki stawiane Wam przez Magika jak i będziecie musieli poradzić sobie potem w różnych sytuacjach. W małym (w końcu to kieszonkowe wydanie) pudełku znajdziemy 60 kart, wśród których znajduje się też instrukcja i wprowadzenie do rozgrywki. Wykonanie? Bardzo dobre!
 
Zasady gry są wręcz banalne i od razu przedstawione za pomocą kart. Rozwiązując kolejne zagadki będziecie zdobywać przedmioty, które następnie będziecie mogli wykorzystać w rozgrywce. I tak naprawdę tyle jest zasad. Karty dokładnie mówią kiedy można je odwrócić. Na kartach są przeróżne zagadki, jednak tutaj nie chcemy za wiele zdradzać, by nie psuć Wam zabawy. 

W Escape Room: Magiczna Sztuczka będziecie musieli nieźle wysilić swoje szare komórki. Ta wersja różni się troszkę od innych z tej samej serii – nie zmieniamy tutaj swojego położenia (za dużo), dodatkowo mamy narratora – Magika – który oprowadza nas po tajnikach magii i pokazuje różne sztuczki. Jest to bardzo ciekawy zabieg i nie ukrywamy, że się nam podobał.
 
Choć na pudełku wiek sugerowany to 12 lat, to zdecydowanie polecamy Wam sprawdzić ten tytuł z młodszymi graczami. Może i nie będą w stanie poradzić sobie z wszystkimi zagadkami, ale tajniki magii zdradzane przez narratora mogą ich nieźle zaciekawić, dodatkowo w grze wykorzystuje się różne dodatkowe elementy (nie chcemy zdradzać jakie ;)), których używanie też sprawia niezłą frajdę. 

Polecamy Escape Room: Magiczna Sztuczka wszystkim pasjonatom tego typu rozrywki. Jeśli podobały Wam się poprzednie odsłony, albo chociażby Dziennik 29 to nie będziecie zawiedzeni z tego tytułu. Warto sprawdzić, jak tak naprawdę „działa” magia, bo kto nie chciał być w dzieciństwie mistrzem takich sztuczek?

 
 Nazwa: Escape Room: Magiczna Sztuczka
Wydawnictwo: FoxGames 
Rok wydania: 2019
Najtaniej kupisz TUTAJ
Dziękujemy wydawnictwu Foxgames za przesłanie egzemplarza recenzenckiego  
FoxGames
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive