6 paź 2021

Planszówkowe bestsellery sprzedażowe września 2021 w księgarni Internetowej Gandalf.com.pl

Śpieszymy z kolejnym zestawieniem najchętniej kupowanych gier planszowych w Internetowej Księgarni Gandalf.com.pl. Porównując poprzednią listę, mamy parę awansów. I pomimo jednej świeżynki wydawniczej, dominują przede wszystkim klasyki. Sprawdźcie sami: 

1. Root

To właśnie Root poszybował na sam szczyt zestawienia, porównując to z majową listą. Nic dziwnego – jest to bardzo dobra, asymetryczna gra planszowa, w której trzeba mocno główkować. Skoro znacie podstawkę, to może czas na dodatki? 

 2. Carcassonne

Carcassone ponownie gości na liście bestsellerów księgarni Gandalf.com.pl. W tym zestawieniu pojawia się Druga Edycja, wraz z dwoma rozszerzeniami. Cieszy nas fakt, że gra pomimo swojego już wieku wciąż cieszy się tak dużą popularnością!

 3. Szarlatani z Pasikurowic: Znachorzy 

To już drugi dodatek do gry o tym samym tytule. W Znachorach jest dostępne dla was laboratorium, w którym będziecie przyrządzać eliksiry, a także leczyć mieszkańców z urazów cielesnych oraz umysłowych. 

4. Dobble

To gra karciana na spostrzegawczość i refleks, polegająca na łączeniu symboli na kartach – tą trzymaną na ręce z tą aktualnie wyłożoną na stole. Rozgrywka jest bardzo przyjemna i dostarcza masę śmiechu i zabawy, bo pod presją czasu musimy znaleźć pasujący symbol, ale także go nazwać. A to często prowadzi to zabawnych przejęzyczeń. 

5. Talisman: Magia i Miecz  


Świat miecza i topora, magii i zaklęć. Świat fantasy. Jednych nie zachęca, drugich wciąga na bardzo długo. Talisman: Magia i Miecz to przygodowa gra planszowa, w której wcielacie się w śmiałego i chętnego przygód bohatera, który wędrując po świecie natrafia na przeróżne fantastyczne perypetie. A to zabłądzi wśród kamiennych skał, a to musi przepędzić zjawę czy zabić smoka. Każda przygoda dodaje mu doświadczenia, by finalnie mógł udać się na poszukiwanie tytułowego Talismanu. Jeśli go zdobędziecie - już prawie nic nie przeszkodzi wam, aby zwyciężyć rozgrywkę.

6. Splendor


 
Gry znane, proste i wprowadzające nowych w świat planszówek, to tytuły, które z reguły chętnie się sprzedają. Jeżeli do tego gra jest ciekawa, to sukces praktycznie murowany i tak jest właśnie ze Splendorem! Splendor to niezwykle emocjonująca gra, polegająca na zbieraniu żetonów i kart. Gracze wcielają się role kupców z epoki renesansu, próbujących kupić kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej punktów prestiżu.  

7. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Czasem do rozgrywki chcemy zasiąść we dwoje. Choć większość gier sobie z tym radzi i jest od dwóch osób, to ze skalowalnością bywa różnie. Tutaj jednak nie ma tego problemu, gdyż znane 7 Cudów Świata, zostało wydane również w wersji tylko dla dwóch osób. 7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru 7 Cudów Świata, ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej.

8. Szarlatani z Pasikurowic 

Jest to rodzinny tytuł z przystępnymi zasadami, który może się spodobać każdemu. Jest to dobra rodzinna pozycja, ale przypadnie do gustu także bardziej zaawansowanym graczom. W grze wcielacie się w znachorów i szarlatanów, którzy zjeżdżają się na rynek w tytułowych Pasikurowicach, aby zaprezentować swoje lecznicze mikstury. Kolorowa gra, proste zasady i bardzo wysoka regrywalność to główne zalety tej gry. Sprawdźcie i przekonajcie się sami!

9. Najeźdźcy ze Scytii


Oto wspomniana przez nas nowość wydawnicza. Tytuł ten swoją premierę miał dosłownie parę tygodni temu co tylko napawa optymizmem, że już trafił na listę bestsellerów. Gra jest zdecydowanie warta uwagi ze względu na zaimplementowaną ciekawą mechanikę worker placement / worker displacement. 

 10. Agricola

Ostatnia pozycja na wrześniowej liście to kolejna gra, która jest już na rynku kilkanaście lat, a wciąż cieszy się swoją popularnością. Najnowsza edycja Agricoli przeszła oczywiście spory lifting w porównaniu z oryginalną wersją. W grze kierujecie losem rodziny, których wysyłacie do pracy by wykonywali różne akcje pozwalające wam rozbudować swoje domostwo. 

 

Te oraz wiele innych gier możecie znaleźć w Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl


 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive