25 paź 2021

Uratuj Europę przed Pandemią - recenzja gry Pandemic: Gorąca Strefa Europa

Seria gier Pandemic rozwija się cały czas. Dostajemy kolejne wersje w systemie Legacy, nie mówiąc już o czasach oraz światach, w których ten system jest umieszczany (tak, ciągle czekamy na polską wersję w świecie Warcrafta, która jest na horyzoncie). Aktualnie na naszym stole wylądowała odmiana Gorąca Strefa: Europa. Warto?

Pandemic: Gorąca Strefa: Europa to kooperacyjna gra dla 2-4 osób powyżej 8. roku życia. Jedna partia to około pół godzinki. W grze, jak to w serii Pandemic, będziemy uzdrawiać świat z rozprzestrzeniających się chorób – tematycznie pasuje do całego zeszłego i tego roku… W tym małym pudełku znajdziemy: planszę, 40 kart gry, 24 karty infekcji, 4 karty pomocnicze, 4 karty postaci, 4 pionki graczy, 48 znaczników chorób, 3 znaczniki lekarstw, znacznik poziomu zachorowań, znacznik rozprzestrzeniania się chorób. Wykonanie  - bardzo dobre, nieodbiegające od pozostałych gier z serii.

Nie będziemy Wam tutaj opisywać zasad, gdyż naszym zdaniem jest to trochę okrojona wersja podstawowego Pandemica. Czy to jednak źle? Nie. Po pierwsze jest to wersja, która może zachęcić nowych graczy do sięgnięcia po pozostałe tytuły z tej serii. Po drugie jest to wersja, w której przygotowanie rozgrywki trwa 2 minuty, a rozgrywka 25-30 minut, więc dla tych, dla których zwykły Pandemic był zbyt długi, jest to odpowiednia wersja.

Czy jest to tytuł przeznaczony dla fanów Pandemica? Tutaj mamy mieszane uczucia. Sami jesteśmy wielkimi fanami tejże serii i graliśmy z chęcią, aczkolwiek nie było to to samo co inne Pandemici. Nie skreślamy jednak Gorącej Strefy: Europa, bo można ją łączyć z innymi tytułami serii Gorąca Strefa i jesteśmy bardzo ciekawi, jak się to sprawdza w praktyce – czy wtedy dostajemy pełnego Pandemica podzielonego na kilka pudełek czy może jest tutaj jakiś większy twist?

Czy polecamy ten tytuł? To zależy. Dla fanów Pandemica nie musi to być „must have”, gdyż nic nowego nie wnosi (dobra, są karty mutacji, ale dla nas to nadal mało). No chyba, że pod kątem wspominanego wcześniej łączenia kilku wersji w jedną grę – tutaj decyzja należy do Was. Jeżeli chodzi zaś o graczy nowych czy nieposiadających żadnej gry z tej serii, to Pandemic: Gorąca Strefa: Europa będzie tytułem dobrym, po który warto sięgnąć, by zagłębić się zarówno w świat Pandemica, jak i samych gier kooperacyjnych. Nazwa: Pandemic: Gorąca Strefa Europa
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive