23 cze 2022

Jak dobrze go zbudujesz? - recenzja gry Mądry Zamek


Szukacie ciekawej, logicznej i zajmującej „gry” dla dziecka? Jeżeli tak to polecamy zapoznać się z serią Smart Games od wydawnictwa IUVI. W nasze ręce trafiły gry z tej serii (o jednej mogliście już poczytać TUTAJ), a dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować Mądry Zamek. Czy warto?
Mądry Zamek to logiczna gra-układanka dla dzieci od 3 roku życia, wydana w serii Smart Games. W grze znajdziecie 48 zadań o różnym stopniu trudności. Graczowi przyjdzie układać tytułowy zamek w różnych konfiguracjach z konkretnych elementów. W pudełku znajdziemy 7 drewnianych elementów zamku, książeczkę z zadaniami i instrukcję.

Wykonanie gry jest bardzo dobre, elementy solidne i zdecydowanie wytrzymają wiele różnych prób budowy, nawet tych nieudanych. Co prawda tekturowe pudełko mogłoby być lepsze, ale to drobnostka.
 
 
 
Zasady budowy są teoretycznie banalnie - otwieramy książeczkę, mamy pokazany finalny zamek do zbudowania. Jeżeli go zrobiliśmy, albo nie umiemy sobie z nim poradzić, to sprawdzamy na drugiej stronie rozwiązanie. Same klocki mają wycięcia w różnych miejscach, więc dopasować można na różne sposoby.

Mądry Zamek ćwiczy u dziecka wyobraźnie przestrzenną, rozwiązywanie problemów i koncentrację oraz koordynacje ręka-oko. Dla nas bardzo dużym aspektem jest rozwój dzieci poprzez gry i Mądry Zamek jak najbardziej spełnia tę funkcję.
 
Na początku obawialiśmy się czy dzieci poradzą sobie z tymi zadaniami, jednak przechodząc krok po kroku przez książeczkę poradziły sobie bardzo dobrze. Naszym zdaniem jest to bardzo dobra pozycja dla wszystkich dzieci (i ich rodziców), która pozwoli im rozwijać swoje umiejętności przez zabawę. Polecamy!Nazwa: Mądry Zamek
Wydawnictwo: IUVI Games
Rok wydania: 2022


Dziękujemy wydawnictwu IUVI Games za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

 Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive