7 cze 2022

Wciel się w jeża i pędź przed siebie! - recenzja gry Sonic i superdrużyny

Gry wyścigowe powinny cechować się dynamiką rozgrywki. Jedną z naszych ulubionych gier tego typu są Bolidy, do której wracamy naprawdę często. W nasze ręce trafiła inne gra wyścigowa, tym razem od wydawnictwa Rebel.pl o tytule Sonic i superdrużyny. Czy to tylko żerowanie na temacie bohatera z dzieciństwa, czy może gra warta świeczki? Sprawdźmy!

Sonic i superdrużyny to gra planszowa przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku powyżej 7 lat. Jedna partia to około 20 minut. W grze prowadzimy drużynę postaci znanych z uniwersum Sonica i staramy się jak najszybciej dotrzeć do mety. W pudełku z grą znajdziemy: planszę, 8 figurek postaci, 73 karty oraz instrukcję. Musimy przyznać, że figurki są bardzo fajnie wykonane, a plansza jest ok, choć karty mogłyby być lepsze. Instrukcja również jest jak najbardziej zrozumiała.

Zasady są proste – naszym celem jest zagrywanie kart i dotarcie do mety. W swojej turze zagrywamy jedną z kart, które mamy na ręce i poruszamy jedną z dwóch postaci na niej przedstawionych – oznacza to, że będziecie poruszać zarówno swoje figurki jak i figurki przeciwników. W ręce trzymacie 6 kart i je zagrywacie, a gdy wszyscy pozbędą się kart, to rozdaje się z talii znów po 6. Na planszy znajduje się kilka pól specjalnych – pola bonusowe, pola z pierścieniami (kolejny ruch mnoży się x2), pola z kolcami (niezależnie od wartości karty, figurka porusza się o 1), pola z pętlą (trzeba pokonać pętlę za jednym razem). Gra toczy się do momentu, aż cała drużyna (w grze 2 osobowej drużyna składa się z 2 zespołów) danego gracza przekroczy linię mety – ten gracz zostaje zwycięzcą.

Zasady gry są do wytłumaczenia w minutę. Gra jest prosta i nie ma tutaj wielkiego pola do pokombinowania, choć czasami warto pomyśleć, by wysokie karty dotyczące figurek przeciwników zagrywać w odpowiednich momentach (np. na kolcach lub tak, by nie mogli zrobić pełnej pętli). Losowość tutaj jest dość spora, tematyka raczej dla osób młodszych, więc docelowo do takiej grupy jest kierowana ta gra.

Jeśli oceniać ten tytuł w kategorii gier dla dzieci, to jest to lekka, przyjemna pozycja. Nie odnajdą się w nim gracze, którzy długo siedzą w tym hobby. Jednak na partię z dzieciakami, które dopiero poznają świat gier planszowych, gra Sonic i superdrużyny jest całkiem dobrym wyborem – uczymy się tutaj zarządzania kartami w ręce.

Sonic i superdrużyny to rodzinny tytuł, który w swojej grupie docelowej odnajdzie się jak najbardziej. Nie ma go co porównywać z wymienionymi już Bolidami, czy chociażby Wielką Pętlą, bo to nie ta grupa odbiorców, ale w kategorii gier dla młodszych graczy wypada nieźle. Jako dorośli też nie wynudziliśmy się przy partii z dzieciakami, więc ogólne wrażenia są na plus. Polecamy!

 

Nazwa: Sonic i superdrużyny
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive