13 maj 2023

Jak dobrze sterujesz magnesem? - recenzja gry Klask

Gry, w których trzeba się trochę nagimnastykować są u nas mile widziane. Jedną z takich gier jest Klask, wydawnictwa Rebel. Trafiła ona na nasz stół i rzadko z niego schodzi, ale czy to oznacza że podejdzie każdemu graczowi? Sprawdźmy!


Klask to prosta, ale niezwykle wciągająca gra wydawnictwa Rebel, która sprawia wiele radości zarówno młodym graczom, jak i tym bardziej doświadczonym. W tej grze dwóch graczy rywalizuje ze sobą, starając się zdobyć punkty, poprzez umieszczenie kulek w specjalnych dołkach przeciwnika, a także poprzez unikanie pułapek.

W dużym pudełku z grą znajdziemy planszę/boisko, wykonaną bardzo estetycznie. Dodatkowo w środku są 2 magnetyczne młoteczki, 2 magnesy sterujące, 2 znaczniki punktacji, 2 kulki, 4 białe magnesy.

Jeżeli chodzi o zasady to są proste – trzeba rozłożyć planszę, umieścić na niej białe magnesy oraz magnetyczne młoteczki i magnesy sterujące (które są pod planszą i za ich pomocą przemieszcza się młoteczki, uderzające w piłkę). Punkty zdobywa się gdy: trafi się do bramki, Jeśli 2 lub 3 magnesiki przyczepią się do młoteczka przeciwnika, jeśli przeciwnik straci kontrole nad młoteczkiem, lub jeśli przeciwnik wpadnie do swojej bramki. Gra się do 6 punktów.

Gra jest bardzo łatwa do zrozumienia i nie wymaga długiego czytania instrukcji. Reguły są jasne i proste, a jednocześnie gra oferuje wiele możliwości taktycznych i strategicznych, które można wykorzystać w celu pokonania przeciwnika. Zabawa jest bardzo dynamiczna i angażująca, co sprawia, że czas szybko mija i chce się grać kilka partii z rzędu.

W grze Klask używa się drewnianych kulek, sterowanych za pomocą magnetycznego młoteczka, który przyciąga do siebie białe magnesy, co sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej ekscytująca. Drewniana plansza z otworami (bramkami) jest bardzo dobrze wykonana, co wpływa na trwałość gry i sprawia, że można grać w nią wiele razy bez przeszkód

Jedynym minusem gry może być to, że jest to gra dla dwóch graczy, co oznacza, że nie można nią cieszyć się w większych grupach. Jednakże, jeśli szukasz prostej, ale niezwykle wciągającej gry dla dwóch osób, Klask jest doskonałym wyborem.

Podsumowując, Klask to gra, którą polecam zarówno fanom gier planszowych, jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami. Gra jest łatwa do nauczenia się, oferuje wiele możliwości taktycznych i strategicznych, a także jest bardzo dobrze wykonana i trwała.


Nazwa: Klask
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive