7 maj 2023

Poukładaj zwierzaki w oborze! - recenzja gry HayStax

Gdy dostaliśmy układankę HayStax to dopiero zdaliśmy sobie sprawę ile takowych rzeczy już mamy w domu i trochę się przeraziliśmy. Czy będzie to tytuł, który nas zaskoczy i wciągnie tak jak wszystkie inne gry jednoosobowe? Czy może odrzucimy go po kilku-kilkunastu rozgrywkach? Sprawdźcie!

HayStax to jednoosobowa łamigłówka logiczna, w której próbujemy pomieścić wskazane zwierzęta na przedstawionym polu. Gra zawiera 36 układanek i rozwiązań, 9 zwierząt i instrukcję. Wykonanie jest bardzo dobre, a dodatkową łamigłówką jest ułożenie elementów w pudełku (do tego też jest ściąga).

Zasady są bardzo proste i nie wymagane jest ich specjalne tłumaczenie. Bierzemy kartę, na której mamy listę elementów (zwierząt), które musimy pomieścić w wyznaczonym polu. Nie mogą leżeć na sobie, chyba że zaznaczono inną liczbę warstw, wszystkie kratki muszą zostać zakryte. Jeśli nam się uda – brawo, wygraliśmy. Jeśli nie, to możemy zdecydować czy chcemy podejrzeć rozwiązanie czy może po prostu odłożyć na potem.

Czy w HayStax jest coś co wprawiło nas w efekt wow? Nie szczególnie. Ale nie jest to zła łamigłówka, nad niektórymi kartami spędziliśmy naprawdę sporo czasu. Sam tytuł ma walory estetyczne w postaci zwierzaków, które przez nasze dziecko zostały szybko opanowane i mimo że nie pasowały według zasad, to i tak dziecko się świetnie bawiło.

Gra ta z pewnością wyląduje na naszej półce obok innych łamigłówek jak Jajko Kolumba, Logiquest Wsiąść do Pociągu, Brains: Japońskie Ogrody i innych takich. Zapewne po jakimś czasie do niej wrócimy by znów pogłówkować, a w międzyczasie zostanie nam ukradziona przez rodziców, co wskazuje na to, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych.

HayStax to fajna łamigłówka, którą warto mieć w swojej kolekcji, gra rozwija, bawi, uczy. Polecamy ją wszystkim fanom łamigłówek, ale również tym, którzy szukają czegoś nowego dla siebie lub na prezent. Gra prezentuje się ładnie, jest wytrzymała i warto w nią zagrać.

 

Nazwa: HayStax
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive