12 cze 2018

Pionek 2018 - relacja

W dniach 9-10 czerwca 2018 odbyła się kolejna edycja planszówkowego eventu w zabrzańskiej hali sportowej MOSiR - Pionek. Organizatorem był jak zwykle prezes wydawnictwa Portal Games - Ignacy Trzewiczek. Zapraszamy na nasz mały skrót wydarzeń oraz nasze wrażenia z minionego weekendu.

Pionek to okazja by przyjść całą rodziną lub pełną ekipą przyjaciół i usiąść przy jednym stole z rozłożoną grą planszową. Na terenie obiektu działała wypożyczalnia gier z bardzo bogatym asortymentem, więc było w czym wybierać!

Jak na każdej edycji Pionka nie mogło zabraknąć Szalonej Aukcji Gier Prezesa. Jest to stały punkt programu i za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pod młotek Prezesa poszło w tym roku wiele ciekawych pozycji, nierzadko nawet już niedostępnych na rynku.

Jako, że jest to impreza organizowana przez Ignacego Trzewiczka, to był to dobry moment, aby Portal Games zaprezentował swoje plany wydawnicze na nadchodzące pół roku. Jeśli myśleliście, że po wysypie gier jaki Portal nam zafundował w ostatnich tygodniach, to chociaż trochę przystopują - jesteście w błędzie. Oprócz znanych nam już tytułów, które ukażą się na dniach (np. Aeon's End, Ethnos), gliwickie wydawnictwo ma w planach wydać takie tytuły jak: Bolidy, Ex Libris, Scarabya, 8Bit Box, Gizmos czy Monolith Arena. Naprawdę sporo tego jak macki tajemniczego... Cthulhu: Death May Die.

Oprócz pomocy w tłumaczeniu gier i samego grania, poznaliśmy znowu wielu ciekawych ludzi. Wśród nich znalazły się osoby, które przyjechały ze swoimi prototypami gier, w które z wielką chęcią zagraliśmy. Naszą uwagę przykuły najbardziej dwa tytuły.

Pierwszym z nich był Blackout Underground od Urge of Creation. Jest to gra o mechanice area control, których co prawda na rynku jest wiele, ale dzięki możliwości nieustannego combowania swoich ruchów i pilnowania przeciwnika, to niewiadomym, jest jak skończy się rozgrywka. Partia, którą miałem możliwość rozegrania dała mi nowe spojrzenie na tradycyjne szachy.

Drugą grą jaka nas urzekła, jest gra wydawnictwa All In Games o tematyce żużlowej. Zaciekawiła nas prostymi regułami, elementem rywalizacji w wyścigu na motorach, możliwością małej negatywnej interakcji podczas wyprzedzania na torze. Sądzimy, że będzie to świetny rodzinny tytuł. Zarówno dla fanów Tomasza Golloba, jak i dla zaciętych eurograczy. Zdecydowanie czekamy na dalszy rozwój obu gier. 

Pionek Pionkiem pogania i nim się zorientowaliśmy, czas już było wracać do domów. Zabawa była przednia. Poznaliśmy wiele nowych i ciekawych gier. Zjedliśmy pyszny bogracz. Znamy plan pracy Portalu na najbliższe miesiące. Zrobiliśmy parę fajnych fotek, a nawet nagraliśmy nasz pierwszy filmik! To co zachęciliśmy was i spotkamy się na kolejnym Pionku w przyszłym roku?

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive