29 cze 2018

Logiczna gra z czarodziejem w tle! - Recenzja gry Match Harry Potter.


W tym tekście chcielibyśmy Wam zaprezentować kolejną grę, która opiera się tematycznie na znanej historii. Recenzowaliśmy już gry ze świata Star Wars, recenzowaliśmy te związane z Grą o Tron, a teraz przyszła pora na recenzję gry (jednej z dwóch), w której tematem przewodnim jest Harry Potter, czarodziej, którego uwielbia wielu (łącznie z naszą Agnieszką). Grą, którą przedstawimy w tym tekście, jest Match Harry Potter.

Match Harry Potter to prosta i szybka gra logiczna dla młodszych graczy (no i oczywiście dla fanów Harrego). Sama rozgrywka to około 15 minut, gra przeznaczona dla 2 graczy. Po wyciągnięciu gry z pudełka dostajemy plastikową, solidną obudowę, która jednocześnie jest naszą „planszą”. Przy pierwszym rozłożeniu gra ta przypomina klasyczne statki – siadamy z naszym przeciwnikiem naprzeciw siebie, plansze dajemy po środku. Nie widzimy, co gracz ma po swojej drugiej stronie.

Na początku każdy z graczy losuje dwie karty i nie zagląda, co tam ma. Następnie pierwszy gracz wyciąga z planszy jeden sześcian, by dowolną ścianką wsunąć go w inne miejsce, jednocześnie wypychając inny sześcian. I tak na zmianę gramy, do momentu, aż któryś z graczy ułoży 5 takich samym postaci w jednym rzędzie (pionowo, poziomo lub po skosie). Gdy któremuś z graczy się to uda, to jego przeciwnik odsłania karty – jeżeli na jednej z nich jest postać tożsama z tą, która tworzy linię, to zostaje on zwycięzcą.

Samych zasad jest tyle. Gra jest banalnie prosta, ale jednocześnie bardzo regrywalna – jest bardzo dużo postaci, za każdym razem mamy inny układ na naszej planszy. Należy też zwrócić uwagę na wykonanie – plastik, z którego stworzona została plansza jest gruby, solidny i ma szansę przetrwać nie jednego młodego gracza. Kostki, które wypychamy też są naprawdę solidne i z ładnymi grafikami znanych postaci.

O tematyce nie będziemy wiele pisać – mogłaby ona być dowolna i w produktach Winning Moves można zauważyć, że jest kilka motywów graficznych do wyboru. Nie przeszkadza to jednak w samej rozgrywce.

Nasze wrażenia na temat tej gry są bardzo pozytywne. Z czystym sercem polecimy ją wszystkim, którzy szukają ciekawej gry logicznej dla swoich pociech. Polecamy również każdemu, kto jest fanem Harrego Pottera. Gra sprawdza się naprawdę dobrze!
Nazwa: Match Harry Potter.
Wydawca: Winning Moves

Rok: 2018

Sugerowana cena: 65zł

Za przekazanie gry do recenzji dziękuję Winning Moves:Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive